'הידברות' בחזית ההסברה ועצירת השנאה

עוד ועוד פוליטיקאים קופצים על עגלת השנאה ליהדות ולמסורת ומנסים לקושש קולות באמצעות שיסוי והכפשה בלתי פוסקת כלפי ציבור שומרי התורה והמצוות בישראל

אולפן הידברות
אולפן הידברות

בכינוס חירום מיוחד שנערך השבוע במטה הידברות בפתח תקוה הציגו פעילי השטח מכל רחבי הארץ נתונים מדאיגים בפני רבני הארגון, לפיהם קיימת השפעה גוברת והולכת של מסע ההסתה נגד הציבור החרדי על חלק מהמתקרבים לחיי תורה ומצוות, בעיקר צעירים הנמצאים בתחילת דרכם התורנית. בנוסף, בקרב קהלים נרחבים של שומרי מסורת גוברת תחושות של ניכור וכעס כלפי החרדים, זאת בעקבות קמפיין ההשמצות והדה לגיטימציה שעורכת התקשורת הישראלית מזה תקופה ארוכה לכל יהודי הנאמן להשם ולתורתו.

לאחר התייעצות עם גדולי ישראל שליט"א התקבלה ההחלטה להתגייס בכל הכוח למאמצי ההסברה והצגת האמת בנוגע לציבור החרדי, באמצעות ייזום תחקירי אמת והצגת הנתונים והעובדות המלאות על תרומת המגזר החרדי במגוון תחומי החיים, וזאת במטרה להרבות כבוד שמים ולהוריד את מפלס השנאה וההסתה נגד שומרי התורה, תוך שימוש במגוון אמצעים בעלי השפעה על דעת הקהל והצגת השנאה לחרדים כאנטישמיות וגזענות פסולה.

השבוע הופץ התחקיר הראשונה מטעם הידברות, במסגרתו הופרכה לחלוטין העלילה השקרית בנוגע להעדפת חרדים כביכול בוועדת החריגים המאשרת את היוצאים והבאים בשערי נתב"ג. כידוע, במסגרת מסע ההסתה האנטי חרדי פורסם באחד הערוצים המובילים בישראל פייק "תחקיר" נטול בסיס עובדתי, כאילו אישורי טיסה ניתנים בעיקר לנוסעים חרדיים על חשבון מקרים הומניטריים מהציבור הכללי. צוות הידברות יצא לשדה התעופה, שוחח עם נוסעים חילונים שהגיעו ממגוון יעדים והצהירו מול המצלמה כי רוב הנוסעים במטוס לא השתייכו כלל למגזר החרדי. כמו כן הוצגו נתוני אמת באשר להיקף הנוסעים החרדיים בנתב"ג בימים אלו, הזהה לחלקם היחסי בטיסות אלו בכל ימות השנה.

בנוסף הופץ תחקיר מיוחד 'החרדים לוקחים או תורמים', כאשר באמצעות נתונים ספרתיים הוכחה באופן חד משמעי תרומת הציבור החרדי לטובת הציבור הכללי בארץ, במגוון תחומים ומישורים, הרבה מעבר ממה שהוא מקבל מהמדינה תמורת המיסים שהוא משלם.

במחלקת ההפקות סיימו בימים אלו לגבש את תכנית הפעילות לתקופה הקרובה, תכנית הכוללת הגעה ישירה למגוון קהלים מכל פלחי האוכלוסייה בישראל, במטרה להציג בפניהם את האמת על היהדות החרדית ולחשוף אותם לעובדות מפתיעות שלעולם לא יקבלו ביטוי בתקשורת הכללית, המגויסת ברובה למאבק נגד היהדות ונושאי דגלה, בכל עת ובמיוחד לקראת הבחירות.

לדברי מנהל ערוץ הידברות, ישראל כהן, המהלך נועד בראש ובראשונה לשנות תפיסות ועמדות שגויות הנפוצות בציבור הכללי באמצעות הצגת האמת העובדתית בכל נושא, במקביל להפרכת שקרים והאשמות שווא המופנות כלפי הציבור החרדי. "רבני הארגון הכריעו כי אסור לנו להפקיר את הזירה התקשורתית לשונאים ולמדיחים, וחובתנו להתגייס לחזית ההסברה. ב"ה כבר הוצאנו בשנה האחרונה שורה של תשדירים המשמיעים את קולה של האמת היהודית, תשדירים שזכו עד כה לעשרה מיליון צפיות ! במצטבר. אם ניקח למשל את התחקיר בנושא נתב"ג שיצא רק השבוע, הוא כבר עומד על למעלה משלוש מאות אלף צפיות במגוון הפלטפורמות של הידברות, המגיעות לקהלים רחבים בציבור בישראל", דברי ישראל כהן.

השארת תגובה