קורונה: לא שילמת שכ"ד? – לא תפונה

רונן יקותיאל
רונן יקותיאל

בית המשפט השלום בכפר סבא הציע לדחות תביעה לפינוי מושכר למרות שדמי השכירות לא שולמו בתקופת הקורונה וגם פסק כך לאחר דיון באולמו.

כבר מספר שנים לא מבוטל עוסק משרדי הנושא את שמי עו"ד רונן יקותיאל בתחום הנדל"ן עם דגש על ענייני השוכרים.

תקופת הקורונה הובילה שוכרים רבים לבעיות תזרמיות ולאי תשלום שכר דירה, ומשכירים רבים של נכסים דרשו את פינויים של השוכרים שלא שילמו שכירות, לעיתים אף באמצעות תביעות פינוי שהוגשו לבתי המשפט.

משרדי ייצג לא מעט בעלי נכסים שדרשו וקיבלו את פינוי המושכר שלהם כאשר עד כה הצליחו השוכרים לקבל לכל היותר הנחות קטנות בשכירות לאור הקורונה, אך בתי המשפט הבהירו שעל השוכר לשלם שכירות אם אינו רוצה להיות מפונה מהנכס.

לאחרונה בתיק שבו דווקא נטלתי להגן על שוכרת שלא שכירות ובתיעה כנגד לקוחת משרדי, נתבעה חברה המפעילה מרכזי אקסטרים, פנאי וספורט והוגשה נגדה תביעה לפינוי המושכר, עקב אי תשלום דמי השכירות במרבית תקופת הקורונה.

החברה שהינה בעלת הנכס טענה בתביעתה שיש לפנות את השוכרת שלא משלמת דמי שכירות לאלתר, ואילו השוכרת שיוצגה על ידי משרדי הסבירה כי עקב משבר הקורונה ועקב העובדה כי הנכס סגור נוכח צווי הממשלה והגבלות הקורונה, היא איננה צריכה לשלם את דמי השכירות.

כדאי לציין, שהשוכרת השכילה לפנות אל משרדי מבעוד מועד ועוד מחוץ לכותלי בית המשפט פניתי בשמה בבקשה להגיע לכל הסדר אחר מול בעלת הנכס.

בית המשפט לא ראה בעין יפה את העובדה שבעלת הנכס סרבה לכל ההסדרים שהוצעו לה ע"י השוכרת ואת העובדה שבעלת הנכס אצה במהירות והגישה כנגד השוכרת תובענה לפינוי המושכר, ואכן תוצאת פסק הדין מדברת בעד עצמה.

בית המשפט גם שם לנגד עיניו שהסכם השכירות שנכרת בין הצדדים היה ל20 שנים. 10 שנים מלאות ועוד 2 תקופות אופציה של 5 שנים כל אחת.

החלטת בית המשפט בכפר סבא נותנת תקווה לשוכרים שהתקשו לשלם את דמי השכירות בתקופת הקורונה, ומסתבר שעורך דין מנוסה שיודע לטעון את כל טענות ההגנה שעומדות בפני שוכרי נכסים אשר לא שילמו דמי שכירות נוכח סגירת עסקיהם עקב צווי מגבלות הקורונה שהוטלו ע"י ממשלת ישראל יכול להציל את העסק, גם כשהמצב נראה אבוד.

השארת תגובה