5.000.000 מתחסנים בישראל

תניהו הגיע עם שר הבריאות למפגש עם המתחסנת ה-5 מיליון: "ההערכה שלנו היא שעד סוף אפריל נגמור לחסן ונצא מהקורונה. עד אז צריך לשמור על מסכות וריחוק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במתחם החיסונים של מגן דוד אדום בעכו - צילום דוברות מדא 23.2.21 (5)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במתחם החיסונים של מגן דוד אדום בעכו - צילום דוברות מדא 23.2.21 (5)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין הגיעו למתחם חיסונים בתל אביב – ונפגשו עם המתחסנת ה-5 מיליון.

המתחסנת, ג’נט לביא אזולאי, בת 34, נמצאת בהיריון.

נתניהו העריך: “כעת נותרו רק מיליון ישראלים מעל גיל 16 שלא חוסנו. עד סוף אפריל כולם יחוסנו ויהיו לנו שישה מיליון מחוסנים”.

לדבריו, “ישראל אלופת העולם בחיסונים ונהיה גם אלופי העולם ביציאה מהקורונה. דיברתי עם ראשי חברות ‘פייזר’ ו’מודרנה’, ובקרוב גם יהיו חיסונים לבני 16 ומטה”.

עם זאת נתניהו ציין, כי כעת עדיין יש צורך באמצעי המיגון: “עד אז צריך לשמור על מסכות וריחוק חברתי, אבל אנחנו במגמת יציאה”.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הביע הערכה לשיתוף הפעולה של אזרחי ישראל עם מבצע החיסונים הנמשך.

“נעים מאוד לפעמים לטעות”, אמר אדלשטיין. “לפני כמה שבועות כשמישהו אמר במשרד: ‘את זה נעשה כשנגיע ל-5 מיליון מתחסנים’, אמרתי: ‘שווייה שווייה, אני לא בטוח שנגיע ל 5 מיליון מתחסנים’.

“והנה, זאת הזדמנות לומר כל הכבוד לאזרחי ישראל שהגיעו 5 מיליון להתחסן. בזכות החיסונים האלה אנחנו יכולים לפתוח כמעט את הכל: הכלכלה, התרבות, ספורט, פנאי, תיירות.

“המשך פתיחת המשק תלוי רק בנו: תלוי בעוד כמה מאות אלפים שיגיעו להתחסן ובשמירה על ההנחיות – מסכה, ריחוק ושמירה על כללי התו הירוק. אם כך ננהג נוכל לשמוח יחד גם בפסח ונמשיך לחיות את החיים שלנו, בזכות החיסונים, המתחסנים, הצוותים הרפואיים המצוינים שלנו”.

השארת תגובה