הגיעה לניתוח יופי – ויצאה מכוערת

צעירה כבת 29 עברה ניתוח פלסטי במכון, אך שבה למכון כעבור כשנה על מנת לעבור ניתוח מתקן.

על פי התביעה, אותה הגישה עוה"ד מורן אברהמי יום טוב, צוות המכון תיאם לצעירה רופא חדש תחת הרופא שניתח אותה בראשונה, וזאת עקב פרישתו מעבודה במכון.

הרופא החדש הציע לאישה לבצע ניתוח אחר, וזאת, לדברי עוה"ד אברהמי יום טוב, ללא כל צורך, ומבלי להתריע בפניה כי הניתוח כרוך בסיכונים רבים.

לדברי עוה"ד אברהמי יום טוב, הרופא השתמש בשתלים גדולים במיוחד, וכבר מתיעוד תוצאות הניתוח שהתבצע בסמוך לביצועו, ניתן להבחין כי תוצאותיו אינן משביעות רצון.

לתביעת האישה צורפה חוות דעת רפואית, של ד"ר אפרים דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית. ד"ר דביר קבע, כי השיקול של הרופא שניתח את התובעת היה שגוי מלכתחילה, שכן ניתן היה להשיג את אותה תוצאה ע"י ניתוח דומה לראשון בלבד.

"הכנסת השתלים לא רק שגרמה לסבל, אלא בוצעה באופן כושל שהאיץ תהליך קריסה", קבע ד"ר דביר, והוסיף: "הרופא המנתח לא דאג לתפירה טובה וסימטרית, כך התוצאה אינה סימטרית, ומדגישה את חוסר הטבעיות".

עוד קבע ד"ר דביר בחוות דעתו, כי הרופא המנתח החדיר את השתלים מבלי לציין מנח וקבע אותם בעמדה גבוהה, וכך קיבע דפורמציה מכוערת ידועה.

בפועל, לדברי ד"ר דביר, הוחדרו שתלים בגודל 280 סמ"ק, "שתלים גדולים יחסית אשר לא רק שלא בוצע לגביהם תיאום ציפיות עם התובעת, אלא שגודלם ומשקלם גרמו לעומס ולחץ על הרקמות באופן שהרחיב את הצלקות".

על פי התביעה, כתוצאה מהעיוותים הקשים שיצר הניתוח, חשה הצעירה סלידה וגועל מגופה, ומשתדלת שלא להיחשף אף לא בפני עצמה.

להערכת ד"ר דביר, הצעירה תיאלץ לעבור ניתוח להוצאת השתלים ולעיצוב מחדש, שעלותו עשרות אלפי שקלים, וכבר כעת היא סובלת מנזק בלתי הפיך ומנכות צמיתה בשיעור של כ-19% בשל הצלקות שנותרו בגופה, ו-10% נוספים על בגין נזק בלתי הפיך.

במסגרת התביעה אותה הגישה עוה"ד אברהמי יום טוב בשמה של הצעירה, נגד המכון ונגד הרופא המנתח, נדרשים הנתבעים לפצות את הצעירה בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו של בית המשפט (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.

עו"ד ונוטריון מורן אברהמי יום טוב https://www.moranadv.com מתמחה בתחומי נזקי הגוף ותביעות ביטוח ועוסקת בגישור.