כאוס מוחלט – 'תרגיל' נתניהו לחרדים

בניגוד לתקנות: שוטרים מנעו מרכבים פרטיים לעלות לירושלים – אלפים שהתאימו עצמם להנחיות ה'עוצר' – מצאו עצמם תקועים על אם הדרך צועדים קילומטרים בשמש הקופחת

צועדים לירושלים
צועדים לירושלים

הנחיות העוצר לימי הפורים נקבעו בכדי שהציבור יידע לתכנן את החג: בחמישי, שישי ושבת, החל מהשעה 20:00 ועד לשעה 05:00 לא תהיה תחבורה ציבורית.

המגזר החילוני חגג בהמוניו. היו אלו אלפי מסיבות פרטיות שאחוז זניח מהן אותר והופסק. אליהם התווספו מסיבות רחוב המוניות שכללו כל אחת אלפי חוגגים ברחובה של עיר בשעות יום שלא בעשות ה'עוצר'.

ואז ביום שישי, כשהציבור החרדי שקוע במצוות החג, הונחתה המהלומה: תיאסר תנועה אל ירושלים מצאת השבת ועד לצאת החג. לא תחבורה ציבורית ואף לא הסעים פרטיים.

אלפי משפחות שנתקעו מחוץ לירושלים ניסו את מזלם לשוב אל ביתם. אחרים שלא שמעו על ההנחיה החדשה, יצאו בטוחים לדרך – ואז נחסמה דרכם.

אלפים נצפו צועדים קילומטרים ארוכים בשמש הקופחת, אנשים נשים וטף, פְּנֵי זְקֵנִים לֹא נֶהְדָּרוּ.

החל משעות הבוקר, נערכה המשטרה בפריסה בתוך העיר ירושלים ולצד זה מחסומים בצירים הבינעירוניים, כדי לאתר הסעות שבדרכן לעיר. בעקבות כך, פקקי ענק נרשמים בכביש 1, כמו גם ביתר הכבישים המוליכים לירושלים.

החלטת הממשלה לבטל את התחבורה הציבורית לירושלים וממנה עוררה כעס גדול בציבור החרדי, שכן ההחלטה להשבית בפורים בירושלים את התחבורה הציבורית אל ירושלים וממנה, כדי למנוע התקהלויות וחגיגות פורים המוניות בבירה – התקבלה בהתראה קצרה, ביום שישי אחר הצהרים.

ההחלטה להשבית את התחבורה הציבורית, אמצעי התחבורה העיקרי במגזר החרדי, כוללת גם הגעת הסעות פרטיות.

סגן שר התחבורה תקף את החלטת הממשלה מיום שישי להפסקת התחבורה לירושלים ומירושלים – וטען: “החלטת הקבינט הינה החלטה מנותקת ומנוכרת כלפי הנוסעים, המונעת מאנשים וילדיהם את לשוב לבתיהם”.

ואכן, תחנות האוטובוסים היו עמוסים אמש באלפי נוסעים שביקשו לחזור לבתיהם, אולם לא הצליחו לעשות זאת.

בהוסיפם חטא על פשע, תועדו שוטרים כשהם מונעים מרכבים פרטיים לעלות לירושלים – בניגוד לתקנות!! “עומד שוטר חרדי עם כיפה ונגד החוק מחזיר רק רכבים פרטיים עם חרדים חזרה לכיון כביש 38/בית שמש, ואף מאיים בדו”ח”, טוענים נוסעים.

לדבריהם, “אין שום עילה חוקית למה שהוא עושה. אין שום הגבלה של מרחק מהבית או איסור להגיע לירושלים ברכבים פרטיים”.

יועצו של גפני יעקב מורגנבסר בטוויטר: ‏”תעברו רכב רכב בפקקים האדירים לירושלים, אף לא אחד מהם יישבר. כולם יעמדו כמו צדיקים בפקקים עד שיגיעו להורים/למשפחה לאחל ‘פורים שמח’, כמו שגם תקנות הקורונה מאשרות להם. אז למה ההצקה הזאת? מי המפקד הרשע שקיבל את ההחלטה האומללה הזאת לייבש את עם ישראל בפקקי ענק? כסדום היינו לעמורה דמינו”.

במשטרה ישראל הבהירו כי הם מודעים לכאוס בו צועדים אלפים בשמש הקופחת – אך בחרו להקשות עורפם ולהטיל את האחריות על הק'ורבנות.

יו”ר יהדות התורה, ח”כ משה גפני, בתגובה להחלטה של ביטול התחבורה הציבורית לירושלים: “התנהגות חסרת הגיון לחלוטין של הממשלה, לא ראיתי שעשו דברים דומים במקומות אחרים בארץ, יש שנהנים לפגוע בציבור החרדי ואחרי כן אפילו לדבר נגדו”.

הוא הוסיף: “הסלקציה שנעשית בכניסות לירושלים בין חרדים לחילונים, תעלה ביוקר למקבלי ההחלטות בממשלה”.

תגובה אחת
  1. אני יודע ואתה יודע שתמשיך ללכת אחרי ביבי עם זנב בין הרגלים

השארת תגובה