גדולי ישראל מתריעים: "מתחייב בנפשו"

לאחר שחלפו מספר חודשים מאז החלים, נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן שליט"א התחסן באמצעות צוות מד"א שהגיע במיוחד למעונו

חיסון
חיסון

לאחר שבשבועות האחרונים החלה לפעול באזורים החרדיים קבוצה שולית של מתנגדי חיסונים, באמצעות הפצת מידע כוזב שמטרתו לזרוע בהלה ולחבל במבצע החיסונים הלאומי, כאשר בחלק מהמקרים מדובר בשקרים בוטים כמו ציון שמות של גדולי ישראל שכביכול מתנגדים לחיסון בעוד רבנים אלו הביעו דעתם בגלוי בעד ואף התחסנו, כעת גדולי ישראל מכל העדות והחוגים מתריעים כי מדובר באיסור תורה של ממש.

בשיעורו השבועי מידי מוצ"ש, התייחס לכך ראש הישיבה הגר"מ מאזוז ואמר: "הואיל ועדיין יש כאלו שמסופקים, מי שאומר לחברו אל תעשה חיסון ואחר כך ח"ו חברו חולה וסובל יסורים, הרי זה מתחייב בנפשו של חברו".

בנוסף לכך, ביום שני השבוע – לאחר שחלפו מספר חודשים מאז החלים, נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן שליט"א התחסן באמצעות צוות מד"א שהגיע במיוחד למעונו. הרב נשאל אודות הרבנים מתנגדי החיסונים והביע את מורת רוחו ודעתו כנגד מי שמורים שלא להתחסן והביע שוב את דעתו-דעת תורה שחובה על כל אחד ואחת להתחסן.

הראשון לציון ורבה של ירושלים הגרש"מ עמאר התייחס אף הוא למפיצי הכזב ואמר: "יש אנשים עם כל מה שלא יהיה, אוהבים להיות הפוך, יש בזה כמה סיבות, לא נפרט, סיבות של הבל. מה יש לנו להסס לא דרך התורה כך. אני הקטן הולך בעקבות רבותינו הגדולים שאמרו להתחסן".

גם המקובל הגה"צ רבי בן ציון מוצאפי שליט"א, יצא לאחרונה בחריפות נגד מפיצי הכזבים נגד החיסונים: "יש כאן דין של חיים וחלילה הפוך מזה. לא ראיתי גדול אחד שאמר לא להתחסן. מי יכול לקחת על צווארו ולומר לא להתחסן, או לא לשמוע לגדולי עולם וגדולי הרפואה? צריך לעמוד על המשמר ולצעוק על זה, כי חמירא סכנתא מאיסורא ומחללים שבת כדי להציל נפש מישראל, אפילו אם מדובר בספק נפשות".

"תופעות הלוואי הכי חמורה והכי קשה היא, שאנשים מערערים על מה שגדולי ישראל פסקו, על הרופאים שנתנה להם הרשות לרפא. אנשים מעיזים לקעקע את יסודות האמונה ועבודת השם, מי שם אותם לשופטים לבוא בריש גליה לדבר על דברים שהם לא יודעים ולא מבינים בהם מאומה. הם ממציאים עלילות ומפחידים את הציבור,  זה הדבר הכי חמור והכי קשה. בושה שאנשים כאלו עוד מעזים לדבר", הוסיף הגרב"צ מוצאפי.

ראש בית דין רבני חב"ד באה"ק המרא דאתרא דנחלת הר חב"ד- הרה"ג יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א מעודד אף הוא את שומעי לקחו להגיע ולהתחסן ומתבטא במילים בחריפות נגד המתנגדים לחיסונים: "כל הרבנים המפורסמים, כל הרופאים הגדולים ואנשי המקצוע אומרים לכו להתחסן. יש כמה אנשים בלתי אחראיים המסכנים את שלום הציבור ואומרים לא להתחסן, נא לא לשמוע לדברים אלו שהם דברים של שפיכות דמים וסכנת נפשות. כל אחד חייב להתחסן ולשמוע לקול הרופאים המומחים, מי שמזלזל בחיסון ומי שאומר שלא להתחסן, דינו כשופך דמים".

גם הגאון רבי אפרים בוגרד דיין ומורה הוראה בבית הדין הרבני בירושלים ומרבני חב"ד שחלה לפני כחודש בקורונה ונזקק לתמיכה נשמתית, אך בחסדי שמיים ולאחר תפילות החלים מהנגיף, תוקף בחריפות את מפיצי הכזב: "כל מי שיוצא נגד החיסונים הוא שופך דמים!. נכון שפרסמו שמות כביכול של רבנים שמתנגדים לחיסונים, אבל הם עצמם אותם רבנים הכחישו, ואותם מפרסמים – זייפו חתימות. זו דרכם, עבודה זרה כפשוטו. כל ה’רופאים’ וה’מומחים’ כביכול, הם שייכים לכת מסויימת, הם לא רופאים ולא מומחים. דרכם כמו דרך כל עבודה זרה, מרמה ושקר", אמר.

כמו כן, לאחר שמועות שקריות רבות של כזבני החיסונים, ראש ישיבת המקובלים 'נהר שלום' הגאון רבי בניהו שמואלי שליט״א יצא בקריאת קודש לתלמידיו וביקש מהם להתחסן נגד הנגיף. יצויין כי בקו המידע של מטה ההסברה החרדי, הזוכה לחשיפה מדהימה של כחצי מליון דקות האזנה מדי יום, פורסמו שמות נוספים של רבנים הקוראים לצאת ולהתחסן, ומתריעים מפני כזבני החיסונים, זאת לאחר ששמם מופיע כביכול במכתב של מתנגדי החיסונים, ללא ידיעתם כלל.

במקביל, בעקבות פטירתה הטראגית של הגב' אסנת בן שטרית ע"ה, במטה ההסברה החרדי יוצאים בקמפיין – שיפורסם במגוון פלטפורמות – לעילוי נשמתה. "כולנו מתחסנות בעזרת השם, לעילוי נשמתה של היולדת הצעירה אסנת זהבה בת בנימין בן שטרית (לבית סיאני) ע"ה, ומקבלות על עצמנו לשכנע עוד אחרות ולהציל חיים". נאמר בקמפיין.

אסנת ז"ל הותירה אחריה ארבעה ילדים קטנים בהם תינוק בן שנה בלבד, לאחר שנדבקה בנגיף ונפטרה, על אף שלא סבלה ממחלות רקע והיא בת 31 בלבד. גם העובר לא שרד ב"מ. לדברי בני משפחתה וחברותיה של המנוחה, אסנת טרם הספיקה להתחסן אפילו במנה הראשונה של החיסון.

בעקבות האירוע הטראגי, בן משפחתה של אסנת שהתוודה בראיון לכלי התקשורת כי עד כה היה ממתנגדי החיסונים, וניהל קבוצה של אלפי חברים, הודיע על סגירת הקבוצה וחשבון נפש אישי. "עד שזה לא מגיע אליך, אתה לא חושב על כך ברצינות" אמר.

תגובה אחת
  1. מה תגיד לאותם צדיקים שאמרו לא להתחסן?
    וישנם מספר לא מבוטל של קדושי עליון שהתבטאו בחריפות כלפי הסכנות הכרוכות בניסוי הזה

    קטונתי מלתת דעה אבל חייבים להגיד שכל אחד יסמוך על רבו זה לא עניין שלי אם התחסנת או לא ואותו דבר זה לא אמור לעניין אותך אם אני מתכוון להתחסן

    אלו ואלו יש להם על מי לסמוך אבל מפה ולדבר על אחרים? לסיכום איש הישר בעיניו יעשה ובלבד שלא יכפה דעתו לפה או לפה על זולתו

השארת תגובה