צילום קווי ביוב על ידי חברת תדמור טכנולוגיות איך מתבצע?

ביוב
ביוב

צילום קווי ביוב היא טכנולוגיה המאפשרת לנו "להיכנס" אל תוך צנרת הביוב מבלי להיכנס אליה בפועל. אבל איך זה בדיוק עובד? איך מבוצע הצילום והאם המצלמה יכולה בכלל לקלוט משהו בתוך הסביבה הקשוחה של צנרת ביוב קלאסית? האם מדובר בטכנולוגיה שמתאימה גם לצנרת ביוב בבתים פרטיים ומשותפים או שטכנולוגיה זו מיועדת אך ורק לקווי ביוב מרכזיים? באילו מקרים ניתן להשתמש בטכנולוגיה של צילום קווי ביוב? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת תדמור טכנולוגיות.

איך מבוצע צילום קווי ביוב על ידי חברת תדמור טכנולוגיות?

לביצוע הזמנת צילום קווי ביוב פנו לחברת תדמור טכנולוגיות  מבוצע באמצעות מערכת ייעודית המבוססת על צינור גמיש ארוך שבקצהו האחד מותקנת מצלמה זעירה עם גוף תאורה חזק ובקצהו השני מותקן מסך המציג את התמונה המתקבלת מהמצלמה. הצילום בפועל מבוצע באמצעות כניסה אל מערכת הביוב דרך אחת הכניסות הקרקעיות והנעת הצינור הגמיש לאורך צנרת הביוב, כשלכל אורך התהליך ניתן לראות בדיוק מה קורה בכל נקודה ונקודה בצינור.

למה נועדה טכנולוגיה זו?

ובכן, המטרה המרכזית היא כמובן לראות מה קורה בתוך הצנרת והצורך לראות מה קורה בתוך הצנרת קיים א' במקרים בהם ישנה תקלה במערכת הביוב ואנחנו רוצים לאתר את התקלה ולבחון את המהות וההיקף שלה וב' במקרים בהם אנו רוצים לנטר את מערכת הביוב על מנת לזהות תקלות בהתהוות או מצבים שיכולים להתהוות לתקלות בטווח המיידי. כך למשל, אחד השימושים השכיחים ביותר בשירות צילום קווי ביוב על ידי חברת תדמור הוא ניטור של מערכות ביוב מרכזיות בכדי לסקור את הצנרת לסדקים, שברים או מחסומים בהתהוות. זיהוי מוקדם של אלה מאפשר מתן טיפול מונע מראש, יכולת חשובה מאוד בקווי ביוב מרכזיים. בנוסף לכך, כמובן, טכנולוגיה זו יעילה באיתור תקלות במערכת הביוב ובחינה של אזור התקלה והמהות שלה על מנת שניתן יהיה לתכנן את פעולת התיקון הנדרשת במקסימום יעילות ועם מינימום נזק היקפי.

האם הטכנולוגיה מתאימה גם לביוב ביתי?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן אם כי השימוש בטכנולוגיית צילום קווי ביוב של חברת דן ביוב בפריסה ארצית פנו להזמנת צילום  במרחב הביתי הוא שכיח פחות. הסיבה הפשוטה לכך היא שתקלת הביוב האופיינית ביותר במרחב הביתי היא סתימת ביוב ולצורך איתור תקלה זו לא נדרשת לרוב היכולת לראות אל תוך הצנרת. יחד עם זאת, אם אתם סובלים למשל מנזילה בצנרת הביוב, יכולת האיתור של מקור הנזילה היא מורכבת יותר ובמקרים אלה בהחלט ניתן להיעזר בטכנולוגיית הצילום של חברת תדמור טכנולוגיות, גם כדי לאתר את הנזילה וגם כדי לתכנן את תהליך הטיפול בה. בהזמנת השירות, חשוב מאוד לבחון את הטכנולוגיה בה נעשה שימוש והתאמתה לתנאים הצפויים בצנרת הביוב לרבות היכולת לנוע בשטח "קשה" ויכולת ניקוי עצמי וזום רחב של המצלמה.

תגובה אחת
  1. מבקש לברר אם ניתן לאתר נזילה מתחת לריצוף במרפסת לא מקורה בבנין מגורים מתוך צינור הניקוז הקיים מתחת לריצוף?
    נעשו בדיקות הצפה ללא שום ממצאים. כך שיכול להיות שהנזילה היא מתוך צנרת הניקוז הקיימת תחת הריצוף הקיים

השארת תגובה