קניית בר מים

מים
מים

רוצים סוף סוף לקנות בר מים? מצוין. בר מים הוא ללא ספק כלי עזר חשוב גם בעבודות המטבח וגם בהתנהלות היומיומית של כל בני הבית. לפני שנתחיל לדבר על קניית בר מים, חשוב להבין שישנם דגמים רבים שפערי המחיר ביניהם יכולים להגיע לאלפי שקלים ולא תמיד בצדק. חשוב להבין גם שדגמים שונים של בר מים יודעים להציע יכולות שונות של סינון וטיהור מים ושוב, גם במקרה הזה, לא בטוח שאתם זקוקים לכל היכולות הללו. מן הסתם, גם במקרה הזה תמיד נעדיף לקנות את הטוב ביותר גם אם הוא במחיר היקר ביותר, אלא שלא תמיד יש לכך הצדקה.

 

קניית בר מים – האם צריך בר מים מטהר?

אחת השאלות המרכזיות שמעסיקות אנשים לפני קניית בר מים היא האם יש מקום להשקיע כסף בשדרוג לדגם שיודע לא רק לסנן את המים, אלא גם לטהר אותם. אז תחילה נאמר שישנם ברי מים שאפילו את פונקציית הסינון אינם מספקים וגם הם לגיטימיים לחלוטין. מי הברז בישראל הם בטוחים לגמרי ולא באמת נדרש שום תהליך של סינון או טיהור כדי ליהנות מהפינוק של בר מים. יחד עם זאת, מים מסוננים בהחלט מקבלים טעם מעט שונה או נכון יותר, מסירים טעמי לוואי שרובנו כלל לא מרגישים בהם אך ישנם כאלה שלא יכולים איתם. לעניין הטיהור, המים בישראל עוברים טיפול באמצעות כלור המחסל את כל הבקטריות והחיידקים במים. סיכון יכול להתעורר אם נוצר מוקד זיהום לאורך הצנרת בתווך שבין מקור המים ובין הברז בביתכם ואת הסיכון הזה יכול בר מים עם פונקציית טיהור לנטרל. מצד שני, עד היום עוד לא קרה לאף אחד שום דבר משתיית מי ברז בישראל ולכן לא בטוח שיש סיבה אמיתית להשקיע בכך כסף. שימו לב שהן פונקציית הסינון והן פונקציית הטיהור, תדרושנה מכם החלפה של חלפים אחת לשישה חודשים עד שנה.

 

מה כן חשוב להקפיד עליו בקנייה?

ובכן, מה שאתם כן רוצים להקפיד עליו בקנייה של בר מים חדש או החלפת מסנן  הוא איכות החומרים של הבר עצמו ואיכות החומרים של פאנל התפעול. חשוב מאוד שהפקדים והמתגים יהיו חזקים ולא יישברו או יתפרקו אחרי מספר חודשי שימוש וזה בדיוק מה שקורה בדגמים הזולים ביותר. כמו כן, חשוב לוודא שמיכלי המים גדולים מספיק בכדי להבטיח מים רותחים ומים קרים גם בשימוש מרוכז של כל בני המשפחה יחד ובשימוש לצרכי בישול ואירוח. כמו כן, אל תשכחו להזמין איש מקצוע שיתקין את בר המים ויחבר אותו לקו המים במטבח כך שלא תצטרכו למלא את בר המים באופן ידני, פונקציה שגם כך כבר לא קיימת היום באף בר מים. ולעניין המחיר – לא יקר מדי ולא זול מדי.

השארת תגובה