"לחסן את כל המלמדים והמורים"

על רקע כוונת הממשלה לפתוח חלק מכיתות הלימוד בערים הירוקות והצהובות, פנו ראשי המפלגות החרדיות – דרעי, ליצמן וגפני לפתוח את מוסדות החינוך גם בערים החרדיות

כיתה, תמונת אריכון
כיתה, תמונת אריכון

על רקע כוונת הממשלה לפתוח חלק ממוסדות החינוך בערים הירוקות והצהובות ולהשאיר את מערכת החינוך סגורה בערים האדומות והכתומות, המשמעות היא שבכל הערים החרדיות, מוסדות החינוך יישארו סגורים.

ראשי המפלגות החרדיות, הודיעו כי בכוונתם לדרוש את פתיחת מוסדות החינוך גם בערים החרדיות, משום שמקדם ההדבקה בציבור החרדי בימים אלו הוא הנמוך ביותר מבין כלל המגזרים.

לדברי פרופ' ערן סגל ממון ויצמן: ב-3 שבועות האחרונים יש ירידה חדה של 50% במאומתים במגזר החרדי, וירידה גם באשפוזים. 22% מהמגזר החרדי אומת לקורונה, ונדבקו הרבה יותר שלא אומתו, משום שבאוכלוסייה צעירה יש יותר מקרים אסימפטומטיים, ובתוספת החיסונים ייתכן וכבר הגיעו לחסינות של רבים מהאוכלוסייה.

בעקבות כך, פנו יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני ויו"ר אגודת ישראל השר יעקב ליצמן, אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, ודרשו ממנו לפתוח את מערכת החינוך גם בערים אדומות, כמובן ע"פ מתווה מיוחד שיוסכם על משרד הבריאות, שיכלול בין היתר לימוד באוויר הפתוח או לימוד בכיתות עם מספר תלמידים נמוך.

במפלגות החרדיות מציינים כי יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר הציע מתווה לפתיחת מוסדות החינוך החרדים, שזכתה לתמיכה של גורמים במשרד הבריאות, אך משום מה אישורה מתעכב. לפי המתווה שהציע ח"כ יעקב אשר, בערים כתומות ואדומות ייפתחו הלימודים רק לתלמידים מחוסנים, או חולים שהחלימו, או כאלו שעברו בדיקה סורולוגית והתברר כי יש להם נוגדנים. במקביל, יוקמו עמדות לבדיקה מהירה של קורונה, וכל תלמיד שיבחר להיבדק ויצא שלילי יקבל אישור כניסה למערכת החינוך למשך חמישה ימים, כדי לתת הזדמנות שווה גם לתלמידים שאינם מחוסנים.

"בהצעה זו ניתן להביא לחזרה כמעט מידית של 60% ממערכת החינוך ללא כל סיכון בריאותי, וללא עלויות כבדות", טוען ח"כ יעקב אשר, שאף הציג את המתווה בפני שר הבריאות יולי אדלשטיין וראש הממשלה בנימין נתניהו.

"לחסן את כל המלמדים והמורים"

בתוך כך, בימים האחרונים התבטא שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א בכאב על העובדה שחינוך כלל ילדי ישראל מכל הערים ומכל המגזרים נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך שהוא נשמת האומה.

"נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא ומליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם תוך סכנה רוחנית ונפשית ויש למצוא פתרון מיידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות".

לדברי בני ביתו של מרן נאמר לו על ידי הממשלה כי החינוך ייסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

יצויין כי מרן הדגיש כי יש לחסן את כל המורים והמלמדים בבתי הספר בישראל, ותלמודי התורה על מנת להביא במהירות המירבית לפתיחת הלימודים בכל הארץ ושלא לבוא חלילה לידי סכנה בריאותית.

מרן שליט"א מורה לכלל הציבור, נשים וגברים להתחסן ולשמור על הוראות הרופאים ובפרט לצוותי החינוך להזדרז בכך.

השארת תגובה