מנקים את בני ברק מהפשיעה

יומיים של התגייסות בבני ברק להקמת תשתית שתמגר את הפשיעה מרחובות העיר: רישות מצלמות וניידות סיור שיופעלו גם בשבת

השומרים בני ברק
השומרים בני ברק

התפרצויות לבתים, גניבות אופניים חשמליים, תקיפת ילדים וילדות, התפרעויות בלילות שבת. תופעות שוליים שעדיין מכות תדיר גם בערי התורה והחסידות.

בחודש האחרון עמלו קשות חוקרי המשטרה כדי למצוא 'ראיה' שתוביל אותם אל נער צעיר שעמד מאחורי מסע וונדליזם שלא היה כמותו בבני ברק והסתיים בתקיפת נהג אוטובוס ושריפת האוטובוס בסדרה של הצתות.

הרחוב היה הומה אדם שגם תיעד את המתרחש, ועדיין חוקרי ובלשי המרחב היו צריכים לעמול קשות בכדי לשים ידם על ראיה שתוביל אותם אל מי שעמד מאחורי האירוע המביש.

בערים רבות ברחבי העולם הוקמו 'רשתות מצלמות אבטחה' המשמשים את גופי האכיפה. בחלקם מדובר ביוזמת הרשות המקומית או רשות האכיפה, במקומות אחרים מדובר ביוזמות פרטניות – כמו בבורו פארק.

הפעם על הפרק: מעגל אבטחה הדוק יותר, לכם תושבי בני ברק:

• רשת מצלמות אבטחה המתעדים בכל רגע נתון את המתרחש בכל פינה וסימטה.

• מוקד טלפוני מאויש לזירוז זמן התגובה

• ניידת סיור כולל בשבת ע"י גויים

ברחבי העיר פרושות מאות מצלמות, אך עדיין לא בכל פינה. גם המצלמות הקיימות אינן מנותבות למוקד שיאגד את התיעודים ויהיה זמין ונגיש למתנדבים הרבים הנמצאים בכל רחוב ובכל שכונה.

'השומרים' בבני ברק, יוצאים לפרוייקט רחב היקף שיוציא את העיר מרשימת 'הערים המבוקשות' לפוחזים ומעלליהם.

בראש הארגון, עומד הרה"ג רבי אברהם ברוידא אב"ד בביה"ד בני ברק. מתנדבי הארגון פועלים כשליחיו וכל מעשיהם בפיקוחו. האב"ד גם פירסם את דבריו כשהוא קורא לציבור לעמוד לימין הארגון ולסייע להגיע אל היעד ולהפוך את העיר בני ברק לבטוחה עבור תושביה.
בבני ברק, כמו בכל מקום אחר, חיים שלווים וביטחון אישי לא אמורים להיות מותרות. אולם עד לפני מספר שנים, לא כל תושב בעיר יכל לחיות בשקט.

* הורים שילדיהם ירדו לשחק בגינה אחר הצהריים, חיו בדאגה מתמדת מכך שהילדים הרכים חשופים לפגיעה – גם אם זה ממש קרוב לבית.

* משפחות שצעדו ברחובות מסוימים בליל שבת היוו מטרה לתקיפה של נוער בסיכון – מאמירות בוטות ועד פגיעה פיזית

* בעלי עסקים – אפילו במיקומים המרכזיים ביותר בעיר, היוו מטרה לפריצות חוזרות ונשנות ולנזקים של מאות אלפי שקלים.

* משפחות שבסך הכל נסעו לבקר את קרוביהם בסוף השבוע חזרו וגילו שבהיעדרם פרצו לביתם וגנבו חפצים יקרים, בעלי ערך כספי ונוסטלגי.

כל זה ירד משמעותית בזכות "השומרים" שב-14 השנים האחרונות פועלים מתנדבי הארגון בכל רחבי העיר, כדי להחזיר את השקט לרחובות. 150 המתנדבים מטפלים נכון להיום בכל חודש בכ-1,800 פניות ומגיעים במהירות לכל זירת אירוע. עד היום נתפסו מאות פושעים "על חם", רמת הפשע ירדה בעשרות אחוזים ומקרים מסוימים כמעט ונעלמו לחלוטין מהנוף – והכל בהתנדבות מלאה ובאמצעים מועטים.

כעת, עלינו להגדיל את מעטפת ההגנה.

כדי לספק מענה מהיר ויעיל לכמות גדולה יותר של פניות אנו קוראים לעזרתכם. הקמת מוקד טלפוני שיקצר את זמני התגובה, רכישת רכב סיור והרחבת הפריסה הטכנולוגית בעזרת הצבת עשרות מצלמות וחיבור של מצלמות קיימות למרכז בקרה אחד – כל אלה יבטיחו את השקט של תושבי העיר, מבוגרים וילדים, משפחות ובעלי עסקים – גם בשנים הבאות.

קחו עכשיו חלק במיזם ההתרמה, ויחד נאפשר לכל תושב בעיר לחיות ב"ביטחון!

השארת תגובה