לגור בבית שהחצר שלו בשטח של 1800 דונם

את החלום של אברהם קריניצי ראש העיר הראשון של רמת גן מגשימות בימים אלו החברות סרוגו וצמח המרמן הבונות את מתחם המגורים "THE LAKE" הממוקם על הפארק הלאומי ובמרחק של 100 מטר בלבד מהאגם המיתולוגי

פרויקט THE LAKE ברמת גן של צמח המרמן וסרוגו 1 קרדיט הדמייה 3division
פרויקט THE LAKE ברמת גן של צמח המרמן וסרוגו 1 קרדיט הדמייה 3division

מאז 1950 חזונו של ראש העיר הראשון של עירית רמת גן, אברהם קריניצי, היה לפתח ריאה ירוקה בלב עיר סואנת כדוגמת הסנטרל פארק בניו יורק. החזון התממש באופן מלא ומוחלט עם הקמת ופיתוח הפארק הלאומי בעיר.

המתחם בשכונה הוותיקה שנבנתה בצמידות לפארק כבר פונה, ובימים אלו יחלו החברות צמח המרמן וסרוגו בהריסת בנייני הרכבת שנבנו בתחילת שנות ה-60. במקום ייבנה מתחם מגורים הכולל שלושה מגדלי מגורים יוקרתיים צמודים לפארק הענק המשתרע על פני 1800 דונם, ובמרחק נגיעה מהאגם ההיסטורי שנבנה ב-1959. למתגוררים בו יהיו 4 מעברים וגישה ממתחם המגורים ישירות לפארק, כך שבעצם הפארק הענק מהווה את החצר הצמודה של דיירי המתחם.

פרויקט המגורים החדש THE LAKE יכלול 3 מגדלים שיציעו נוף פתוח לפארק ולאגם. שלושת המגדלים בני 16 קומות ובהם 180 יח"ד. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון: דירות 3 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים 5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים בני 5-6 חדרים עם נוף לאגם. המחיר ההתחלתי לדירות בפרויקט הינו 2.29 מיליון שקל לדירות 3 חדרים.

לפי ההערכות, הפרויקט יניב הכנסות בהיקף 460 מיליון שקל.

"ידוע שנוף לים או לפארק מעלה בעשרות אחוזים את מחירי הדירות". אומרים יזמי הפרויקט ראול סרוגו וחיים פייגלין. "הריאות הירוקות בערים הגדולות מהוות אבן שואבת למגורים ולפיתוח האזור כולו. הדבר יאפשר תוספת של דירות תוך שמירה על השטחים הירוקים. כך יותר אנשים יוכלו לגור בעיר מרכזית – אבל להרגיש בשמורת טבע. המיקום הזה מבטיח שפוטנציאל ההשבחה של דירות אלו יהיה גבוה יותר מאשר כל הדירות באזורים האחרים. ולראייה, בנייני מגורים בלב ערים מרכזיות בכל העולם הצמודים לפארקים, כגון הסנטרל פארק בניו יורק והייד פארק בלונדון, הינם ברף המחיר הגבוה ביותר שיש".

עוד הם מוסיפים "בפרויקט שלנו הנוף הנשקף מהדירות כולל גם את הפארק הענק, גם אגם גדול וגם תצפית לספארי, כך שאין ספק שמדובר כאן בתפאורה טבעית יוצאת דופן ועוצרת נשימה".

השותפות בין היזמים – חברת סרוגו וחברת צמח המרמן, נולדה בשולחן נשיאות "התאחדות בוני הארץ", שכן ראול סרוגו הינו נשיא ההתאחדות וחיים פייגלין סגן נשיא.

לדבריהם "החיבור בין שתי החברות יצר סוג של שותפות עסקית עמוקה, מתוך הבנה מקסימלית של הענף ויכולות התמודדות יוצאת דופן עם האתגרים שיש לכל קבלן ויזם במדינת ישראל. יחד עם זאת מציינים שניהם, שכשותפים בעלי מעמד בכיר בענף הנדל"ן מוטלת עליהם חובת הוכחה מול הדיירים ליצירת מתחם מגורים ללא דופי העומד בכל הקריטריונים המחמירים, כך שהפרויקט יהיה ברמה הגבוהה ביותר, עם הקפדה על חומרי גמר הטובים ביותר ותכנון אדריכלי מוקפד".

דיירי המתחם ייהנו מלובי מפואר, חדרי רווחת דיירים, שני מפלסי חניון תת קרקעי ושלוש מעליות חכמות. הבנייה בפרויקט תבוצע ע"י חברת צמח המרמן המתמחה בבניה יוקרתית. המתחם ייבנה בבנייה ירוקה ידידותית לסביבה המאפשרת חיסכון באנרגיה. על התכנון אחראי משרד יסקי אדריכלים.

מעבר לפארק הפרויקט נמצא בסמיכות לשכונת רמת חן היוקרתית בעיר. בקרבתו ניתן למצוא גם את כפר המכביה, מבני ציבור וקהילה, ומוסדות חינוך מובילים דוגמת תיכון בליך ושבט צופים. המתחם קרוב לצירי תנועה מרכזיים כמו כביש 4 המחבר לתל אביב ולכל מרכז הארץ, וכן למרכז הרפואי שיבא.

לחיות בשכנות לפארק:

פרויקט THE LAKE אשר יבנה על הפארק הלאומי המשתרע על פני 1800 דונם מבטיח תפאורה שתמיד תישאר טבעית ומרהיבה. דיירי הפרויקט יוכלו לרדת מהבניין ישר לפארק המציע אטרקציות כגון: בית ספר לרכיבה על סוסים, גן פרחים, אוסף הפסלים הגדול ביותר של קדישמן, אמפיתאטרון, חורשות אקליפטוסים, מוזיאון האדם והחי, מתחמי כושר ומשחקים, טיילת, מתחם כדורעף חופים, "שביל חורשת האקליפטוס ע"ש נעמי שמר" ועוד. עיריית רמת גן השקיעה בפיתוח הפארק ובשדרוגו עשרות מיליוני שקלים. בימים אלו החלו העבודות להקמת מסלול כושר קרבי והכנה לצה"ל.

השארת תגובה