מתאושש? 'גוש נתניהו' – 61 מנדטים

הפיצולים בשמאל הכריעו? למרות פרישת 'תל"ם' של יעלון וניסנקרון מ'הישראלים' – נתניהו מצליח לגבש 'גוש' של 61 חברי כנסת ביחד עם 'ימינה' של נפתלי בנט

קלפי צבאית
קלפי צבאית
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משה (בוגי) יעלון הודיע שהוא ומפלגת תל״ם פורשים מהתמודדות בבחירות 2021. ההודעה מגיעה כיממה לאחר פרישתו של אבי ניסנקורן ממפלגת הישראלים בראשות רון חולדאי.

מפלגת הליכוד ממשיכה במגמת ההתחזקות וזוכה בסקר ‘פאנלס פוליטיקס’ ל-32 מנדטים, המפלגה השנייה בגודלה היא יש עתיד בראשות לפיד עם 19 מנדטים. סער ממוקם כמפלגה השלישית עם 14 מנדטים, ימינה בראשות נפתלי בנט זוכה ל-13 מנדטים.

בהמשך: הרשימה המשותפת עם 10 מנדטים, המפלגות החרדיות זוכות ל-8 מנדטים כל אחת, ישראל ביתנו עם 7 ובתחתית הרשימה – העבודה של מרב מיכאלי עוברת את אחוז החסימה עם 5 מנדטים ומרצ מגרדת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים.

לראשונה מאז תחילת סבב הבחירות הרביעי, כחול לבן לא עוברת את אחוז החסימה.

מתחת לאחוז החסימה נמצאות גם הציונות הדתית, עוצמה יהודית-נעם, הישראלים והמפלגה הכלכלית.

מהסקר עולה כי יש כ-80 מנדטים לגוש הימין, אך המחנה מפוצל – בעד נתניהו או נגד נתניהו.

על פי הסקר, נתניהו לראשונה משיג 61 מנדטים לגוש הימין עם המפלגות החרדיות וימינה. בנט לא הצהיר בצורה מפורשת על כוונותיו לחבור לנתניהו לאחר הבחירות.

בסקר נשאלו הנסקרים למי יצביעו במקרה של חיבור בין 'העבודה' ו'הישראלים' – אזי לפיד וסער ירדו במנדט כל אחד, ומפלגת האיחוד תזכה ל-7 מנדטים – גוש נתניהו עדיין יזכה ל-61 מושבים.

עוד נשאל כיצד יצביעו אם מפלגת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ’ תחבור ל'עוצמה יהודית' בראשות איתמר בן גביר ומפלגת נעם. אזי הליכוד, יש עתיד, ימינה ותקווה חדשה ייחלשו כל אחת במנדט והאיחוד יניב 5 מנדטים.

52 אחוזים השיבו כי היו מעדיפים קואליציה ללא החרדים, ו-30 אחוז בלבד השיבו כי היו מעוניינים בקואליציה עם החרדים.

הסקר נערך על ידי מנחם לזר – מנהל ‘פאנלס פוליטיקס’. השתתפו בו 512 חברים בפאנל המשיבים של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט (פנייה להשתתף בסקר נשלחה ל־2,943 חברים בפאנל). הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל, יהודים וערבים כאחד – מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית היא 4.4 אחוזים.

השארת תגובה