"גדולי ישראל נתנו דוגמא אישית"

למעלה ממאה אלף נשים האזינו לדבריהם הגאון רבי יצחק אזרחי מראש ישיבת מיר, יו"ר עזר מציון הרב חנניה צ'ולק, מנכ"ל החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין, ולדבריה של הרבנית קולדוצקי בתו של מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי שליט"א אודות החובה ללכת ולהתחסן

הגרח קנייבסקי, בסנדקאות ליתום צילום דוד זר (2)
הגרח קנייבסקי, בסנדקאות ליתום צילום דוד זר (2)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עצרת חירום לנשים נערכה השבוע במרחב הקולי על ידי "בי מדרשא" ובשיתוף מטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות, תחת הכותרת "בת עמי לא תחשה". לשידור האזינו למעלה ממאה אלף נשים והוא הועבר בשידור חי גם ברדיו קול חי.

בעצרת הובאו דברי מרנן ורבנן שליט"א, לצד השתתפותם של גדולי ישראל ונשמעה קריאה נחרצת בדבר חובת ההשתדלות בשמירת ההנחיות והחיסונים, גם לנשים הנמצאות במצבים מיוחדים.

את הכינוס פתח הרב חנניה צ׳ולק שליט"א יו"ר 'עזר מציון' שאמר: "עומדת עכשיו לפנינו מצוה גדולה של "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" כשאנחנו הולכים להתחסן כפי שמורים לנו גדולי ישראל, או שאנחנו שמים מסיכה כל שניה זה מצוה".

הרב צ'ולק ציין בדבריו כי: "מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א הורה שגם נשים במצב מיוחד צריכות להתחסן, והוא אמר שהוא מברך שלא יארע דבר לנשים שהולכות להתחסן. בזה אנחנו אומרים לקב"ה השיבנו ה' אליך ונשובה, אבל אנחנו אומרים גם שוב מחרון אפך. אולי יחוס ויתן לנו בשורות טובות".

הרב אליעזר סורוצקין מנכ"ל החינוך העצמאי ויו"ר לב לאחים הביא בדבריו במהלך הכינוס הגדול לנשים ומחנכות את הוראת גדולי ישראל שליט"א: "גדולי ישראל שליט"א קוראים ומורים לנו עכשיו, כי חובת כל אחד ואחד לעשות את ההשתדלות של התפילה ומעשים טובים, אבל גם את ההשתדלות של החיסון. שכל אחד יקפיד להתחסן. רבותינו שליט"א לא הסתפקו בהוראה אלא הם נתנו לנו דוגמא אישית לזה. זה מה שיחזיר את ילדינו לספסלי בית המדרש אי"ה, ואת בנותינו לספסל הלימודים".

הגאון רבי יצחק אזרחי שליט"א מראשי ישיבת מיר אמר לאלפי האימהות במהלך הכינוס הגדול של "בי מדרשא" ו"קול חי": "הקב"ה שונא כפויי טובה, עכשיו הקב"ה שלח לנו רפואה, מי שלא מתחסן הוא אומר לקב"ה אני לא רוצה את טובתך. למה הדבר דומה לאדם שמתפלל לה' שישלח לו איזה ענין, הוא גומר להתפלל, ניגש אליו מישהו ונותן לו, והוא אומר אני לא רוצה ממך. זה לא ממנו, זה מהקב"ה! זה מהרופאים? זה מהקב"ה!"

לקראת סיום, הושמעו דברי חיזוק מאת הרבנית לאה קולדצקי תחי' ביתו של מרן שר התורה שליט"א שאמרה: "ה' שלח לנו עכשיו תרופה למכה, ואבי שליט"א אומר לכולם שצריך להתחסן וגם נשים במצבים מיוחדים צריכות להתחסן.

הרבנית קולדצקי הוסיפה ואמרה בשם אביה כי "אם יש בעיה רפואית לשאול את הרופא. ולומר בשעת החיסון יהי רצון שיהא עסק זה לרפואה שלימה כי רופא חינם אתה. אנחנו עושים את שלנו והקב"ה יעשה את שלו וישלח רפואה שלימה לכל החולים, וכל מי שעושה את החיסונים לא יארע לו דבר בע"ה, ולא יהיה שום בעיות ותופעות לוואי".

דבריה של הרבנית מצטרפים לדברים שאמרה בשבוע שעבר: "גם אני הלכתי לשאול את אבי מורי, ואמר לי ללכת להתחסן. לבשתי בגדי שבת, אמרתי 'הריני הולכת לקיים מצוות ככל אשר יורוך' והלכתי. בשעת החיסון אמרתי את נוסח התפילה 'שיהיה לי עסק זה לרפואה, כי רופא חינם אתה' הבטחתי לומר לאחר מכן נשמת כל חי וב"ה הכל בסדר ואנחנו מחכים לחיסון הבא. זו ההשתדלות שלנו".

השארת תגובה