"אין מנוס מהארכת הסגר בשבוע נוסף"

משרד הבריאות: אין מנוס מהארכת הסגר בשבוע נוסף: עדכן כי בסך הכול מתו בישראל 4,520 בני אדם שנדבקו בווירוס

חיסונים. צילום: משרד הבריאות
חיסונים. צילום: משרד הבריאות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על אף העובדה שלמעלה מ-2 מיליון מאזרחי ישראל כבר חוסנו ולמרות הסגר המתמשך, נתוני התחלואה בישראל ממשיכי להיות גבוהים. בתחילת השבוע היה נדמה שהשיא שנשבר – 69 מתים ביום אחד, הוא השיא השלילי האחרון. אלא שאז הגיע יום שלישי ומשרד הבריאות פירסם את הנתון הבלתי נתפס: 101 בני דם נפטרו ביממה האחרונה ועוד 8,667 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה האחרונה. מתוך 91,597 שהתקיימו ביום שני השבוע, שיעור החיוביים לנגיף הוא 9.8%.

ע"פ נתוני משרד הבריאות מספר הנדבקים המאומתים בישראל מתחילת המגפה הגיע ל-610,760. מספר החולים הפעילים הוא 74,059. בבתי החולים מאושפזים 1,785 חולים, מתוכם 305 מונשמים ו-1,179 חולים קשה. נכון ליום שלישי מתו 4,493 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.

במקביל, נמשך מבצע החיסונים ולפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו ביום שלישי ביממה שקדמה למועד פרסום הנתון, חוסנו 226 אלף ישראלים. מתחילת מבצע החיסונים בישראל, חוסנו כ-2.7 מיליון איש, כאשר 1.26 מיליון מתוכם קיבלו כבר את המנה השנייה.

לצד הבקשה לשמור על ההנחיות כדי להוריד את התחלואה, בירך שר הבריאות על הענות הציבור לבוא ולהתחסן ואמר: "זאת הדרך שלנו להילחם בנגיף. אני מבקש מכם להיות יחד איתנו במלחמה ולהקפיד על הנחיות הסגר".

בתוך כך, המוטציה הבריטית שהתפשטה בישראל מדביקה בקצב מהיר יותר וככל הנראה זו הסיבה לכך שעל אף מבצע החיסונים האינטנסיבי, נתוני התחלואה ממשיכים להיות גבוהים. יחד עם זאת, חברת 'פייזר', יצרנית החיסון בו משתמשת ישראל, פירסמה כי על פי מחקרים שביצעה, החיסון שפיתחה יעיל גם נגד המוטציה הבריטית והדרום אפריקנית. ע"פ פייזר, כל מי שקיבל את 2 מנות החיסון, הוא אמור להיות מוגן מפני כל המוטציות שהתגלו עד כה.

עד שמבצע החיסונים יתן את אותותיו והתחלואה תרד למספרים שבהם ניתן להתחיל לחזור לשגרה, במשרד הבריאות מבינים כי אין מנוס וחייבים להאריך את הסגר לפחות בשבוע ימים. המלצה ברוח זו הועברה לראש הממשלה בנימן נתניהו ששוקל לאמץ את ההצעה.

במקביל, על מנת למנוע הבאת מוטציות נוספות לישראל, קיבלה הממשלה החלטה על סגירת שדה התעופה של ישראל לטיסות נכנסות ויוצאות, למעט טיסות חירום באישור מיוחד.

השארת תגובה