'ביחד' בבני ברק: יום השואה הבינלאומי

בית 'ביחד' בבני ברק
בית 'ביחד' בבני ברק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יום הזיכרון לשואה ולגבורה הבינלאומי מצוין בכל שנה, 27.1.21 . זהו יום שמוקדש להתייחדות עם הקורבנות שנספו בשואה, ניצולי שואה רבים שוהים כיום במוסדות לדיור לדיירים סיעודיים.

רשת "ביחד" מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים באזור המרכז והשרון ,שניים מהם ממוקמים בעיר בני ברק : בתי האבות "עטרת רימונים" ו"מרכז סיעוד וותיקים" המותאמים במיוחד לאוכלוסייה דתית וחרדית.

בבתים מתגוררים ניצולי שואה עם סיפורי חיים מעוררי השראה על התופת שחוו, שרדו קשיים ואתגרים רבים והם פה כדי לספר לדורות הבאים את סיפורם ולשמר את המורשת היהודית.

אחת מניצולות השואה ששוהה בבית האבות "עטרת רימונים" בבני ברק היא סרפימה גרינגר, סרפימה

נולדה ב, 6.05.1931 ברוסיה. שני הוריה היו נכים , אביה היה חרש-אילם ואימה חירשת .

סרפימה הבת הבכורה במשפחה ואחריה נולדו אח ואחות קטנים .

כאשר החלה מלחמת עולם השנייה ,בהיותה בת 10 . סרפימה לקחה את כל מטלות הבית על עצמה וטיפלה גם בהוריה ובאחיה, והמשיכה בדאגה לכל צרכי המשפחה במשך 4 שנים עד שהמלחמה הסתיימה . בתור ילדה חשה שיש לה אחריות גדולה על כל המשפחה, וכיום במבט לאחור היא מספרת שבגיל 10 חשה שהתבגרה מאד עקב האחריות והמצב בו הייתה נתונה.

סרפימה הייתה מביאה מזון לבני משפחה לפי הקופונים שחילקו באותם זמנים למשפחות . אבא של סרפימה היה מקבל 450 גרם לחם ליום ושאר המשפחה 300 גרם לבן אדם ביום ( זה פחות מפרוסת לחם אחת) . היא הייתה ילדה מאוד אחראית כבר בגיל 10 ולכן זכתה לכינוי במשפחה שלה- "אישה קטנה בבית גדול" .

כיום סרפימה שוהה במחלקת " טופז" בבית האבות "עטרת רימונים" בבני ברק. היא אוהבת פעילויות שונות ובמיוחד מעולה במתמטיקה . סרפימה אוהבת לספר על חייה ולמרות שחיה חיים לא פשוטים היא שומרת ע אופטימיות וחיוך תמידי .

מנכ"ל בית האבות "עטרת רימונים", קוסטה גרינשפון מספר :" "ניצולי השואה בביתנו נהנים כל השנה מבית מוגן וחם, בית שמספק להם את כל הצרכים הפיסיים והחברתיים, קורת גג חמימה מקום שבו הם יכולים למצוא ביטחון, חברים,

שקט ושלווה מבלי לדאוג לקשיי יום-יום, בדידות או בעיות אחרות איתם מתמודדים קשישים ניצולי שואה בקהילה."

רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים, תשושים ותשושי נפש באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה.

השארת תגובה