'יזמי ההיי-טק' שעקצו עשרות אלפים

תביעה: "אמזון + הסינים מעוניינים, ויש לנו על זה התכתבויות" סמסו שני "יזמי הייטק" מתחזים למשקיעיהם, ועקצו אותם בכ-60 אלף שקלים

מחשב
מחשב

"סיימנו את המחקר כדי לבנות מערכת ויודעים איך עושים את זה לכן אנחנו בונים טכנולוגיה שלא קיימת וביחד אם זה קהילה". סמסו שני יזמים למשקיעים בשגיאות כתיב בולטות. "אם נגייס את הכסף ונעבור שלב הבא, הסינים והממשל הסיני מוכנים להיכנס", וכן "יש לנו אפשרות לקבל פטנט במחשבים…".

לא ברור מה יותר מביך או מקומם, שפת הרחוב הנמוכה שבה השתמשו צמד היזמים בהודעות אותן שלחו ל"עשרות משקיעיהם", או דווקא תמימותם הקשה של שני בעלי חברת טקסטיל שנפלו בפח, והעבירו ל"סטארט-אפ" הדמיוני הלוואה בסך 60 אלף שקלים לאורך חמש שנים – כך לפחות נטען בתביעה למימוש הסכם, אותה הגיש עוה"ד גיא סרוסי בשמם של אנשי הטקסטיל נגד היזמים.

לדברי עוה"ד סרוסי, התובעים, אנשי טקסטיל, שהידע שלהם בטכנולוגיה שואף לאפס, התרשמו ממצגת פאואר פוינט אותה הציגו בפניהם בעלי חברת 'פיסט בע"מ'. לדבריו, בעלי חברת 'פיסט בע"מ' שהתחזו ליזמים, טענו כי הם לפני פריצת דרך טכנולוגית שעומדת להפוך את בעלי המניות בחברה למיליונרים, וביקשו לגייס עשרות אלפי שקלים לטובת פיתוחו.

וכך, השתכנעו אנשי הטקסטיל להלוות לחברת 'פיסט בע"מ' עשרות אלפי שקלים, וזאת במסגרת הסכם הלוואה מפורט שנחתם בין הצדדים.

על פי ההסכם יועברו לאנשי הטקסטיל מניות בחברת 'פיסט בע"מ' והלוואתם תוחזר להם בלוחות זמנים ברורים. בנוסף מסרו בעלי חברת 'פיסט בע"מ' לתובעים שטר ערבות אישי להחזר ההלוואה.

לדברי עו"ד גיא סרוסי, עם החתימה על ההסכם העבירו מרשיו לבעלי חברת 'פיסט בע"מ' הלוואה בסך 18 אלף שקלים, אך זמן קצר לאחר מכן, שבו בעלי החברה וביקשו מהתובעים הלוואה נוספת בסך 42 אלף שקלים, וזאת בניגוד להסכם, ומבלי ש"המיזם הטכנולוגי" שלהם יגיע לאבני הדרך בהן נדרשת השקעה נוספת.

על פי התביעה, מסע הלחצים והשכנועים אותו הפעילו הנתבעים על התובעים, במהלכו טענו כי העברת הכסף תביא לפריצת דרך טכנולוגית משמעותית, צלח – ואנשי הטקסטיל התמימים העבירו לידי הנתבעים 42 אלף שקלים נוספים.

לדברי עו"ד סרוסי, בתחילת הדרך העבירו בעלי 'פיסט בע"מ' למרשיו מסרונים עם עדכונים על פריצות דרך שהחברה עומדת על סיפן, וזאת בשפת רחוב מלאת שגיאות כתיב ותחביר, שאינה מאפיינת כלל יזמים מתחום הטכנולוגיה.

כך, על פי התביעה, הודיעו בעלי 'פיסט בע"מ' ל"כל משקיעיהם" שחברת אמזון מתעניינת בפיתוח הטכנולוגי שלהם, וכך גם "הסינים והממשלה הסינית".

לטענת עו"ד סרוסי, חרף ההודעות החובבניות ל"משקיעים", לא הבינו התובעים כי נפלו בפח, עד אשר הגיע מועד החזר ההלוואה, או אז החלו בעלי חברת 'פיסט בע"מ' להתחמק מפניהם בטענות ובתירוצים שונים.

בצר להם, פנו בעלי חברת הטקסטיל לעו"ד סרוסי, העוסק בגביית חובות, וזה הגיש תביעה למימוש ערבותם האישית של בעלי חברת 'פיסט בע"מ' עד לגובה ההלוואה אותה נטלו ממרשיו, בתוספת ריבית והצמדה והוצאות משפטיות.

כמו כן, דורש עו"ד סרוסי בתביעתו את העברת כלל המניות בחברת 'פיסט בע"מ' אשר הובטחו למרשיו במסגרת ההסכם בין הצדדים.

התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

עורך הדין גיא סרוסי https://www.sm-lawyers.co.il/ מתמחה בייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל, חדלות פירעון, ומו"מ מול בנקים ונושים אחרים על הסדרי חוב.

השארת תגובה