בחירות: העצמאים והליברלים מתאחדים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מפלגת העצמאים "עצמנו" בראשות דותן סופר, ממובילי מחאת העצמאים, חברה למפלגת החופש, בראשות הכלכלן גלעד אלפר, לשעבר מספר 2 ברשימת "זהות" לכנסת, ומי ששמו הוזכר בעבר כמועמד ליברלי לתפקיד שר האוצר. הרשימה המשותפת מאגדת את רוב הארגונים הפעילים במחאת העצמאים  ואת פעילי הקהילה הליברלית בישראל.

בראשות הרשימה יעמוד דותן סופר, מייסד התאחדות העצמאים ו"קבינט התקווה", ואלפר יהיה מספר 2. בהמשך הרשימה ישובצו נציגים של קבוצות עצמאים שונות ופעילים ליברלים בולטים.

המצע של הרשימה המשותפת, שתרוץ תחת השם "עצמנו – עצמאים וליברלים" מתייחס לנושא הכלכלי עם התחייבויות כמו דאגה לדמי אבטלה לעצמאים, הקלות במיסוי, סל שיקום כלכלי לעצמאים שנפגעו מהמשבר ותמרוץ עסקים חדשים שייפתחו, הורדת הבירוקרטיות והרגולציות המושתות על המגזר העסקי למינימום האפשרי, טיפול פרטני בצרכי העצמאים בענפי המשק השונים ופתיחת השוק לייבוא חופשי. תחום נוסף בו המפלגה נוקטת עמדה ליברלית ברורה הוא התחום האזרחי, עם התחייבויות ברורות למניעת כפייה מכל סוג שהוא שבולמת את החופש להתפרנס, לגליזציה מלאה של קנאביס ועוד.

גלעד אלפר, אנליסט וכלכלן, חבר לשעבר בוועדה המייעצת של שר האוצר וסגן שר האוצר: "ההתמודדות ברשימה משותפת של עצמאים וליברלים היא חיבור טבעי, שיוצר מפלגה שהיא נדרשת וחסרה במפה הפוליטית בישראל. מפלגה שתשים בראש סדר העדיפויות אג'נדה כלכלית אזרחית ימנית של שוק חופשי והסרת מגבלות, אבל לא תהיה מוטה בנושא המדיני לשום כיוון. נתמקד רק באג'נדות של חופש אזרחי, פתיחת השוק וסיוע לצמיחת העסקים".

דותן סופר, הנמנה עם ראשי מחאת העצמאים ומייסד קבינט התקווה שמאגד את מחאות העצמאים בישראל: "גלעד אלפר הפך בשנים האחרונות לאחד הקולות הברורים והנוקבים העומדים לימינם של בעלי העסקים ולכלכלן המוביל את האג'נדה של פתיחת השוק לתחרות, כאשר פייגלין הכריז שהוא יהיה מועמדו למשרד האוצר זה היה החלום הורוד עבור עצמאים רבים. האג'נדות המשותפות לעצמאים ולמפלגת החופש הליברלית – קפיטליסטית יאפשרו לנו לפעול בדרך הטובה ביותר לתיקון עוול רב שנים שהועצם מאז התפרצות הקורונה. אנחנו יוצאים לדרך עם סקרים פנימיים לפיהם אחד מכל שלושה עצמאים מעוניין להצביע למפלגת עצמאים, והחבירה הזאת הופכת אותנו לכתובת הטבעית ביותר עבור כל העצמאים מצד אחד, ועבור מצביעי "זהות" וליברלים ערכיים מצד שני ".