לפני הכל – הולכים להתחסן

חיסון
חיסון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אל מול גלי התחלואה ששוברים שיאים בכל יום מחדש עם ריבוי המבודדים, החולים הנאבקים על חייהם ולמרבה הצער גם הנפטרים, שכל אחד מאיתנו מכיר חבר, מכר, ידיד או חלילה בן משפחה שחלה או הלך לעולמו, מתחדדת החובה האנושית והיהודית הבסיסית של כל אחד מאיתנו: ללכת ולהתחסן.

זהו צו השעה הפנימי. זוהי חובה שהיא זכות עבורנו. מוטלת עלינו אחריות אישית ואחריות ציבורית מתוך ערבות הדדית. אחריות אישית לעצמנו, לבני משפחתנו, להורים, לסבים והסבתות, לילדים ולנכדים, לשכנים ולמכרים. אחריות ציבורית לקהילה שבה אנו חיים, לחיים הציבוריים שכולנו משתוקקים שיחזרו לקדמותם, ושחלילה לא נחלה בעצמנו ולא נגרום לאחרים ולמשפחתנו לחלות.

אם כל אחד מאיתנו קובע עוד היום תור לקבלת החיסון, תוך פרק זמן לא ארוך נוכל לחזור לשגרת החיים. זהו אינטרס משותף של כולנו בכדי שייפתחו בתי הכנסת, תלמודי התורה, הכוללים, אולמות האירועים ובתי העסק. העולם הרוחני והגשמי של כל אחד מאיתנו בנפרד ושל כולנו כציבור, תלוי במעשה שכל אחד מאיתנו יעשה או לא יעשה.

גדולי ישראל קבעו נחרצות לנקוט ב"קום ועשה". מיטב הרופאים אומרים כי זוהי התרופה היחידה לקורונה. אין לנו את הפריבילגיה לנקוט ב"שב ואל תעשה". אחרי ששומעים את דבריהם, לאף אחד מאיתנו לא צריכים להיות ספקות ולבטים. יש לנו את האפשרות להוות דוגמא אישית לסובבים אותנו, ובעיקר לילדינו, למען הדור הבא.

האמת הפנימית של כולנו היא כל כך פשוטה: הולכים להתחסן, כולנו, למען כולנו, עכשיו ומיד.

הכותב הוא מו"ל קו עיתונות

השארת תגובה