נתניהו מבהיר: רק סגר וחיסונים

ראש הממשלה מיישר קו עם הדרישה להאריך את הסגר ההדוק: "נחליט מחר" • השר אדלשטיין: "שמענו את ראש ישיבת מיר שאמר: החיסונים הם טובה שהקב"ה נתן לנו, ומי שלא מנצל זאת הוא כפוי טובה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר במרפאת קופת חולים מאוחדת בבית שמש במהלך מתן חיסונים נגד נגיף הקורונה
ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר במרפאת קופת חולים מאוחדת בבית שמש במהלך מתן חיסונים נגד נגיף הקורונה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בקופת חולים בבית שמש והתייחס לאפשרות שהסגר יוארך.

“נקיים את ישיבת הממשלה בנושא הקורונה. המוטציה משתוללת בעולם ומדינות מדברות על סגר עד אפריל, זה לא המצב אצלנו. אך יכול להיות שנידרש לתקופה קצרה מוגבלת נוספת, נחליט על כך מחר. אנחנו בדרך לניצחון גדול”, אמר ראש הממשלה.

על הדרישות לקיים סגר רק על הערים בהן התחלואה גבוה, אמר: “סגרים דיפרנציאלים לא עובדים, אנחנו יודעים את זה כבר. גם הבדיקות המרובות לא מספיקות. רק סגר וחיסונים יוציאו אותנו מהקורונה בזמן הקרוב”.

הוא סיפר: “קיימתי ועידה עם שבעה ראשי מדינות מובילות בעניין הקורונה. הן בירכו אותנו על מבצע החיסונים הענק שלנו. הם התפעלו לא רק מהבאת החיסונים אלא גם מהקופות ומהביקוש לחיסונים פה”.

נתניהו הוסיף: “ביקשתי ביממה האחרונה לקדם שתי יוזמות: בוועידת המנהיגים הצעתי שישראל תוביל הקמת תאגיד בינלאומי למחקר וייצור של חיסונים לווירוסים ומגפות עתידיים. התלהבות נלהבת נרשמה מקיר לקיר.

“קיימתי דיון עם שרי הבריאות והתחבורה. הנחיתי לקדם מיידית בדיקות קורונה לכל מי שנכנס לישראל והידוק נוסף של הטיסות הנכנסות לישראל והיוצאות ממנה”.

בתום דבריו פנה לציבור החרדי. “לכו להתחסן. החיסון מציל חיים. רק יחד נוכל להביס את הקורונה”.

שר הבריאות יולי אדלשטיין שהשתתף בביקור אמר: “שמחתי ללמוד כאן על שיפור הנתונים של ההתחסנות בחברה החרדית. שמעתי אישית מהרב קנייבסקי את הקריאה לכולם ללכת להתחסן, בדגש על המלמדים מסיבות ברורות.

“שמענו את ראש ישיבת מיר שאמר: החיסונים הם טובה שהקב”ה נתן לנו, ומי שלא מנצל זאת הוא כפוי טובה.

“עכשיו אפשר להתחסן מגיל 45. אנא, מי שבא להתחסן ויודע שאבא ואמא, סבא וסבתא שלו טרם התחסנו, תעזרו להם להגיע לקופות החלים שיקבלו חיסון.

“החיסונים לוקחים אותנו למקום טוב. במקביל טיפסנו בחולים הקשים, גם במחלקות הקורונה. נבוא מחר לממשלה ונבקש הארכה של הסגר. אין ברירה. מקווה שיאושר, כי כולנו מבינים את המצב. אי אפשר לחיות עם ממוצע של 8160 מאומתים ליום ו-1100 חולים קשים בבתי החולים. צריכים לטפל בזה, להתקדם עם החיסונים ולהגיע למציאות אחרת של פתיחת המשק, התרבות, בתי הכנסת, ומערכת החינוך. ואז נהיה בעזרת ה’ המדינה הראשונה בעולם שאומרת: חזרנו לחיות חיים אמיתיים, חזרנו לחיים”.

השארת תגובה