מחר: האם הימין מתאחד לגוש?

מהזירה הארצית המובילה בירושלים, עוברת סגנית ראש העיר חגית משה להתמודד על הנהגת התנועה הארצית 'הבית היהודי' – כשזקן רבני הציונות הדתית תומך בה

ארכיון: המטה החרדי של הבית היהודי
ארכיון: המטה החרדי של הבית היהודי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סגנית ראש עיריית ירושלים והמתמודדת לראשות הבית היהודי חגית משה, כבר אמרה: "כשאבחר לראשות המפלגה אקרא לכל מי שרוצה לייצג את הציונות להתלכד יחד. בכל מקרה ברגע שאבחר אדע לדבר גם עם בצלאל וגם עם נפתלי, כמו שידעתי לדבר עם כולם עד היום".

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן הודיע על תמיכתו בסגנית ראש העיר ירושלים חגית משה, המועמדת לראשות מפלגת הבית היהודי.

חגית משה וחבר הכנסת לשעבר מוטי יוגב נועדו עם הרב דרוקמן בביתו, ושמעו ממנו על הצורך לחבר את שתי המפלגות בציונות הדתית למפלגה אחת.

חגית משה אמרה לאחר ברכת הרב: "זכות גדולה שמוביל ומנהיג אותנו זקן הדור כמו הרב דרוקמן, שבכל ההכרעות בענייני הכלל תמיד מוביל בצורה ישרה וברורה ולאורו אנו הולכים. אני מודה לרב על התמיכה והאמון וחשה כי זו אחריות למחויבות גדולה ואני מחוייבת לאחד את מפלגות הציונות הדתית במים שאבחר".

מדובר בבחירות שיתקיימו מחר להנהגת המפלגה לה מיוחס כח אלקטרואלי של 12 מנדטים אלא שהמפלגה התפוגגה עד כי כמעט ונעלמה.

לקראת הבחירות הפנימיות בהתמודדות על ראשות התנועה, אמרה משה: "אנחנו צריכים לייצר אלטרנטיבה ולהחזיר את הכוח של הציונות הדתית למקומו הראוי. אני חושבת שאין דרך אחרת. צריך לעשות כאן מהלך. אנחנו ברכבת הרים בעייתית שלוקחת אותנו למקום מאוד מסוכן ואנחנו צריכים להחזיר את אמון הציבור במפלגה הדתית לאומית כדי שיהיה כוח פוליטי משמעותי במדינת ישראל.

יש הרבה מפלגות שיש להן חברי כנסת עם כיפות סרוגות אבל יש הבדל בין חבר כנסת החוב כיפה סרוגה לבין זה שאתה נציג בכנסת של מפלגה שכל האג'נדה שלה היא איחוד כוחות הציונות הדתית למפלגה אחת. יש כאן הבדל מהותי. כולם אנשים טובים ויכולים למצוא את הכיפות הסרוגות בכל מקום במדינה, אבל כדי שיהיה כוח רציני שישפיע על השיח הציבורי במדינה ושמדבר אל הציונות הדתית חייב להיות כוח כזה. לשם אני חותרת".

במהלך התקופה האחרונה נשמעה משה כשהיא מצהירה: "אני אפעל למינוי רבני עיר ודיינים דתיים לאומיים, שגדלו בבית המדרש של הרב קוק זצ"ל וגדולי ישראל שתורת ארץ ישראל היא נר לרגלם.

הוכחתי בתפקידי כמנהיגת מה הציונות הדתית בירושלים שאני יודעת לפעול למען רבנים ציונים וכך יש לנו בירושלים רב דתי ציוני, אחרי שנים רבות של שליטה חרדית. כעת הזמן להעתיק את ההצלחה הזו לכל רחבי הארץ וברגע שאבחר זו אחת הסוגיות הראשונות שאפעל למענן".

היא הסבירה את התמודדותה מול היו"ר המכהן ניר אורבך: "אם יש לך עסק והמניות צונחות אז מה אתה מחליט להפוך את המנכ"ל הכושל ליו"ר?"

עוד אמרה חגית: "לא אסכים לוותר על עצמאות הבית היהודי ולא אסכים להסתפק במקום השביעי ברשימת הציונות הדתית. אני לא מוכנה שכל הדיון יהיה על כיסאולוגיה בלבד, אבל לא מוכנה לתת יד למהלך שיביא לסיום דרכה של מפלגת הבית היהודי. אני לא מוכנה להתייאש ולא להרים ידיים.

'מי שמעוניין לסיים את דרכה של המפלגה מוזמן להצביע למתמודדים אחרים. אבל מי שרוצה שהבית היהודי ממשיך להיות מרכבי משמעותי בציבוריות הדתי-לאומית מוזמן לתת לי את קולו. כי אני לא מאבדת תקווה ומאמינה שביחד ננצח".

השארת תגובה