חולדאי מתעקש: אני אוביל את השמאל

יו"ר ימינה: "מתקפות לפיד וליברמן לאורך השנים לא הצליחו לגייס חרדי אחד. להיפך" • חולדאי מתעקש על הבכורה: "אני לא נמצא במקום של מספר 2, אני רוצה להוביל את הגוש"

רון חולדאי
רון חולדאי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש מפלגת הישראלים רון חולדאי, הודיע לבני גנץ כי אם יוותר על ראשות כחול לבן – ישתפרו הסיכויים לאיחוד בין המפלגות.

הצדדים שוקלים את האפשרות שגנץ יהיה מועמד לתפקיד מטעם איחוד המפלגות, במידה ויהיו בקואליציה.

הן בכחול לבן הן בישראלים מסרבים להגיב על הדברים.

חולדאי התייחס גם לסקרים בהם הוא לא צלח את 'אחוז החסימה' בכדי להכנס לכנסת: אני יודע בדיוק מי הם סוקרים מהימנים ומי לא, ולכן, מאחר שאני מכיר את הסקרים, ואני מכיר את הטרנד כרגע שהולך לכיוון עלייה, אני ממש לא מתרגש כרגע מהעובדה שמישהו מנסה להוריד. זה בפירוש כוונה.

אני נמצא כרגע שבועיים בדיוק אחרי שהקמתי את המפלגה, אני בתהליך. יש לנו עוד 3 שבועות עד 4 בפברואר להחליט החלטות, אני מאוד מקווה לכבוש, וזה מה שאני עושה כמיטב ליכולתי כל חיי. תמיד אמרו לי, ‘לא תצליח’, ותמיד בסוף איכשהו הצלחתי, למה? כי אני מנסה ואני משקיע, ואני מציע לתושבי ישראל ניהול בצורה אחרת”.

הסתת בחירות

ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן פירסמה שוב סרטון בו נטען כי בעוד תושבי המדינה מצויים בסגר – הרי שהציבור החרדי 'מבלה' בישיבות.

סרטון זה זכה לתגובה של יו"ר ימינה נפתלי בנט שניצל את התזמון לגעור גם ביאיר לפיד, כשעל הדרך גם הוא מדגיש את השונה בין המגזרים: "האם יש בעיות? חד משמעית. אך ככה לא פותרים בעיות בציבור החרדי. מתקפות לפיד וליברמן לאורך השנים לא הצליחו לגייס חרדי אחד; להיפך – הם רק האטו את השילוב שלהם בכלכלה. החרדים הם אחינו.
לא במקרה מיד עם כניסתי לתפקיד שר חינוך ביטלתי אפליה שמנעה מילדים חרדים את הזכות לקייטנות של משרד החינוך. האם יש בעיה שחלקים גדולים מהמגזר החרדי אינם משולבים בכלכלה הישראלית? כן. חד משמעית.

זו בעיה שפוגעת קודם כל ברבבות משפחות חרדיות עצמן. עלינו לטפל בה. כשר כלכלה פעלתי רבות בעניין. האם חלק מהחוגים בחברה החרדית מתנהגים כמעין ‘מדינה בתוך מדינה’? כן.

כולנו חווינו זאת בשנה האחרונה באופן בולט. אסור לתת לזה להימשך.

איך מתמודדים עם זה? לא בהסתה, אלא בשכל ישר ובהגינות. בממשלה שבעזרת ה׳ אקים נקדם את התכנית שלנו ‘משיסוי לשילוב’ אשר יוריד את גיל הפטור ל-21 וישחרר רבים מהמגזר החרדי לרכוש מקצוע איכותי בגיל צעיר.

מי שיבחר ימשיך ללמוד בבית המדרש, אך כל האחרים יוכלו לצאת ולרכוש מקצוע איכותי.

מי מתנגד ליוזמה זו? הקיצוניים משני הצדדים: לפיד וליברמן בשביל פופוליזם, לצד חרדים קיצוניים מסוימים אשר רוצים למנוע את הבחירה של צעירים לצאת בגיל 21 לרכוש מקצוע.

נדאג לכל אזרח בישראל, לצד אכיפה שיוויונית על כל האזרח. אכפת לנו מכם האזרחים כו-לם, ואנחנו יודעים איך לתקן, מחוץ לקופסה. צריך לאחד, לא לפלג."

הליכוד והערבים

בליכוד נשמעות טענות על כך שראש הממשלה בחר הפעם לנהל את קמפיין הבחירות בעצמו ולא להפקיד את המשימה על אחרים.

העיתונאית ומגישת הטלוויזיה לוסי אהריש סיפרה על איך נראית מערכת הבחירות מתוך המגזר הערבי: “יש תמורות כרגע שקורות בחברה הערבית, והן קורות בשנה האחרונה, ואנשים סירבו לשים לב לזה. התמורות קרו אחרי סבב בחירות א’. למי שלא זוכר, הציבור הערבי בעצם אמר לרשימה המשותפת, ‘אם אתם לא מתכוונים לעשות כלום עם המנדטים שאנחנו נותנים לכם, אנחנו לא נצביע לכם. זאת אומרת, אם אתם לא הולכים להמליץ לנשיא על מועמד, אל תפנו אלינו בכלל’. המנהיגים בתוך הציבור הערבי הבינו את זה, ואז אמרו, ‘אוקיי, נלך ונמליץ בסבב ב’ וסבב ג’.

מה עשה השמאל בתמורה? לא התייחס אליהם. לבני גנץ היה קשה ב-3 מערכות בחירות להגיד את המילה ערבים. היה לו קשה להגיד את זה שהמשותפת תתמוך מבחוץ בהצבעה אחת. הבושה שנתניהו דיבר עליה, ואמר: ‘אני מחפש את הגוש הערבי בלי בושה’, היא אך ורק של גוש המרכז-שמאל.

נתניהו הראה את המרכז-שמאל במערומיו, את השקרים שלהם, את חוסר עמוד השדרה שלהם לבוא ולהגיד במשך 5 שנים לציבור הערבי – ‘כן אנחנו רוצים אתכם אצלנו ברשימות, כן אנחנו רוצים את הקול שלכם, כן אנחנו רוצים לפעול’ – לא. מה עשה גוש המרכז-שמאל? הלך. נתניהו עשה דה לגיטמיציה לערבים, גוש המרכז-שמאל הוריד את הראש שלו, ואמר: ‘סבבה לא נדבר על הערבים עד שנתניהו ידבר על הערבים'”.

השארת תגובה