הגיח לרגע: רפי פרץ פורש מהפוליטיקה

השר רפי פרץ שהפר חוזה עליו חתם עם איתמר בן גביר ו'עוצמה יהודית' – רגע לפני הבחירות. חבר למפלגה אותה נטש שניה אחרי הבחירות – מודיע: עשיתי זאת בשביל להציל את הציונות הדתית

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

למרות בקשת נתניהו כי יחבור לבנט וסמוטריץ’ ב’ימינה’: יו”ר הבית היהודי, השר הרב רפי פרץ, הודיע כי לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-24.

השר בחר לפרוש מהחיים הפוליטיים במרחב הציבורי ופירסם ברשתות החברתיות: “אני מודיע כי בבחירות הקרובות לא אוביל את מפלגת הבית היהודי, ולא אתמודד על הנהגת המפלגה בפריימריז הקרובים. בחירת מנהיג חדש לבית היהודי והתחדשות פני המפלגה הם צורך השעה.

אני מאמין בפוליטיקה נקייה, הוגנת ומוסרית שלא פוגעת בזולת, כך פעלתי כבן נאמן לשולחי.

במהלך הדרך נדרשתי לקבל החלטות קשות. האמנתי שאפשר לחבר את הציונות הדתית על אף המגוון הרחב שבה. במהלכים השונים הובלתי לחבירות וגם להחלטה לא פשוטה לוותר על ההסכם עם עוצמה יהודית בשביל להתחבר לציונות הדתית הרחבה. עשיתי זאת בשביל להציל את הציונות הדתית ולא לתת לימין להיפגע מאיבוד של מנדטים. בעיני – זו הייתה החלטה נכונה”.

אמשיך בתפקידי עד להקמת ממשלה חדשה, ואלווה את הבית היהודי בכל מה שיידרש להעצמת הציונות הדתית על כל גווניה תחת דגל הציונות הדתית המאוחדת.

ברצוני להודות לראש הממשלה מר בנימין נתניהו על האמון הרב שנתן בי ועל מסירותו הבלתי תיאמן למען מדינת ישראל. נפגשתי במנהיג שטובת עמו קודמת לטובתו האישית, ראיתיו ימים ולילות נלחם כארי בעד ארצנו ובעד ערי אלוקינו.

זה הזמן לתת לכוחות חדשים לפרוץ ולהנהיג, ואני אעשה כל מאמץ שנצליח”.

השארת תגובה