איזה יין, מוזג נתניהו לאורחיו?

מנתונים שפורסמו עולה כי ברובן המוחלט של הארוחות הדיפלומטיות במעון רה"מ מוגשים היינות של יקב פסגות • "עדות לאיכות והיוקרה הנדירות של היקב"

יקב פסגות
יקב פסגות

בעקבות בקשה שהגיש אתר 'מידע לעם' חשפה לשכת רה"מ את התפריטים המדוייקים של הארוחות הדיפלומטיות של מעון רה"מ. הנתונים מתייחסים לשנים 2017 ו-2018, והם כוללים 45 ארוחות.

מהנתונים עולה כי יקב פסגות כיכב ב-34 מהארוחות. אחריו ברשימה: רקאנטי (7) קסטל (2) רמת הגולן (1).

"העובדה שברובן המוחלט של הארוחות הדיפלומטיות במעון רה"מ בוחרים לכבד את האורחים ביינות מיקב פסגות מהווה עדות נוספת לאיכות והיוקרה של היינות שלנו", אומרים ביקב פסגות ומוסיפים: "אנחנו גאים לשמש כפנים הייצוגיות של תעשיית היינו בארץ".

יצוין כי הנתון שהובא לעיל אינו מפתיע לאור ההישג המרשים של היקב בתחרות הבינלאומית היוקרתית 'דיקאנטר' (Decanter), כאשר 'פיק', היין של יקב פסגות שזכה במדליית זהב השיג ציון של 96 נקודות. בכך הפך 'פיק' של פסגות ליין הישראלי שזכה בציון הגבוה ביותר אי פעם בתחרות היוקרתית.

מעבר לציון המחמיא, ההישג של 'פיק' ייחודי גם על רקע זה שהוא אינו יין מתיישן כמו רוב היינות שנשלחים לתחרות אלא יין מסחרי שנמכר בחנויות.

בנוסף להישג המרשים של יין פיק, יקב פסגות זכה גם ב-3 מדליות כסף במסגרת התחרות. היינות שזכו הם מרלו, קברנה סובניון ואדום(Edom).

תגובה אחת
  1. לחיים, כמובן, עם יין ישראלי.
    ומה היה בשנים 2019-2020 ?

השארת תגובה