התעשיינים: לגבש אסטרטגיה לביטחון המזון

יו"ר איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים, דודי מנביץ': "מגפת הקורונה חידדה כי תעשיית המזון כחול לבן לצד החקלאות הישראלית הם "כיפת הברזל של הביטחון התזונתי"

אילוסטרציה, צילום מנדי הכטמן (1)
אילוסטרציה, צילום מנדי הכטמן (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כך אמרו, קברניטי תעשיית המזון הישראלית במהלך ועידת ישראל לביטחון המזון שנערכה על ידי קבוצת התקשורת של מעריב, ג'רוזלם פוסט ו-FM103 בה השתתפו בכירי התאחדות התעשיינים, איגוד תעשיות המזון, בכירי תעשיית המזון הישראלית, הארגונים הכלכליים של התנועה הקיבוצית, התאחדות חקלאי ישראל וכן אנשי משרד החקלאות, הכלכלה ועוד. במהלך הכנס, דנו בכירי התעשייה ומשרדי הממשלה הרלוונטיים על חשיבות ביטחון המזון של מדינת ישראל, על האתגרים ברציפות התפקודית של ענף המזון, על חדשנות במזון ,על הדילמות שבין ייצור מקומי וייבוא. ועוד.

מטרת הכנס היא להעלות את המודעות והחשיבות של תעשיית מזון כחול לבן והחקלאות הישראלית להבטחת קיומה התזונתית של מדינת ישראל, בעיקר בעתות משבר מתמשכות כפי שארע לאחרונה במשבר מגיפת הקורונה, והמחויבות של ממשלת ישראל לעצמאות תזונתית באמצעות חיזוק החקלאות ותעשיית המזון בישראל המהווים פתרון בלעדי לסכנה קיומית בתחום הביטחון התזונתי.

בפאנל שהתרכז בייצור המקומי של ישראל, בהנחיית דני קושמרו, אמר יו"ר איגוד תעשיות המזון, בהתאחדות התעשיינים, דודי מנביץ': "התובנה החשובה ביותר ממשבר הקורונה הוא שאבטחת קיומנו כמדינת ישראל הוא בשילוב של עוצמה צבאית לצד עצמאות תזונתית. כפי שלא נסכים להפקיר את ביטחון המדינה בידי צבא זר גם אם הוא זול יותר כך לא יתכן כי נפקיר את הביטחון התזונתי של אזרחנו בידי ייבוא. חקלאות ותעשיית מזון כחול לבן הם צורך קיומי של מדינת ישראל."

עוד אמר דודי: "מוצרי כחול לבן מביאים הכנסות ותועלת מצרפית למשק הישראלי עד כמעט פי שניים ממוצרי ייבוא בזכות המיסים הנגבים מציבור עובדי הייצור, מיסי ארנונה לתעשייה ועוד המהווים מקור הכנסה למימון פעילויות הממשלה והשלטון המקומי. אנחנו הפרה שאותה חולבים בכדי שיהיה לכולם. לתעשיית המזון והחקלאות הישראלית חלק חשוב באיזון הכלכלי-חברתי מעצם היותם ממוקמים באזורי הפריפריה והגבול ומהווים מקור פרנסה מרכזי למשפחות התושבים באזורים אלו."

דודי סיים ואמר: "המודלים הכלכליים המסורתיים והפרדיגמות בהן שבויים הפקידים האמונים על ניהול הכלכלה בכל הקשור לתרומת הייבוא לכלכלת ישראל אינם רלבנטיים ובמבחן המציאות הנוכחית הוכחו כשגויים. תוצרת כחול לבן הכרחית להתנעת גלגלי המשק תוך צמצום האבטלה בעקבות הפגיעה הקשה בתעסוקה במשק הישראלי. מדיניות הממשלה כובלת את ידי החקלאות ותעשיית כחול לבן ואינה נותנת הזדמנות שווה לתחרות מול הייבוא."

גם יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס דיברה על הצורך באסטרטגיה ואמרה: "עלינו לתפוס את עצמנו כחלוצים בדרך ליצירת עתיד בריא ובטוח יותר, בדיוק כמו שהמדע והטכנולוגיה הוכיחו, ממש ברגעים אלו, שבידיהם הפתרונות לבעיות הגדולות שמעסיקות את העולם. עלינו להוביל שיח שחושב על הדור הבא. אנחנו צריכים לשים לעצמנו כיעד – להסתכל על כל שרשרת המזון, מהזרע שאותו אנחנו שותלים ועד האוכל המונח על הצלחת בצורה אחרת. לקדם חקלאות חכמה ,ישראלית שתתמוך במערכת האקלים השברירית ממילא ,לקדם פרנסה ,לחשוב על הדור הבא ולהיות כזו שתהפוך את המזרח התיכון למחובר סביב חקלאות פורצת דרך ,כזו שדואגת לבריאותם של כל מי שחי בסביבה הזו. עלינו לחשוב על ECO ולא על EGO."

עוד עסקו במהלך הועידה באתגרים ברציפות התפקודית של ענף המזון ומבט על חדשנות בהנחיית אשת התקשורת והעיתונאית ליאת רון, שם אמר מנכ"ל תנובה, אייל מליס: "אחד האתגרים הגדולים של התעשייה כשאתה מסתכל קדימה, הוא איך לקחת את התעשייה המסורתית והחקלאות המסורתית ולקפוץ איתם בזמן עשור קדימה. ברור לכולנו שזה לא ייראה אותו דבר, וחשוב להתחיל לנווט את הספינות האלה עכשיו."

כאשר נשאל האם הוא רואה התעוררות ורצון לעבוד בתעשייה בתקופה האחרונה אמר אייל: "בתחילת הקורונה היה קל יותר לקלוט עובדים, לצערי היום קשה לנו לגייס עובדים. אנשים מעדיפים לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה ולא לבוא ולהרוויח עוד אלפיים, אלפיים וחמש מאות שקל בחודש.

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, אמר במהלך הכנס: "במיוחד בשנה הזאת ראינו כמה ייצור המזון הישראלי חשוב למדינת ישראל ולעצמאות היצרנית שלנו. בתחילת משבר הקורונה היה חשש גדול שאזרחים יאגרו מזון ויסתערו על החנויות. לאחר כמה שבועות ראו אזרחי ישראל שיש תעשייה שאפשר לסמוך עליה"

בפאנל נוסף שנערך, עסק בחשיבות אסטרטגית ביטחון המזון של מדינת ישראל בהנחייתה של אשת התקשורת והפעילה החברתית, קרן אוזן, אמרה סגנית נשיא התאחדות התעשיינים, איילת נחמיאס ורבין: "לא נוכל לייצר את מוצרי המזון אם לא יהיו תמריצים לחקלאים לייצר את מה שהם צריכים. אין אסטרטגיה בממשלת ישראל בנושא ביטחון המזון. צריך שתהיה תפיסת עולם קודם כל שאומרת שצריך כאן חקלאות ותעשייה. עוד הוסיפה איילת: "אנשים חושבים שאתה זורע תלם ויש לך עגבניה למחרת. צריך ללמד שהעגבניה לא גדלה במקרר, התעשיות האלה מחייבות השקעה."

השארת תגובה