הטעות: שילמה 30 שקלים יותר מדי

עו''ד ניל חברוני - צילום שריר תקשורת(2)
עו''ד ניל חברוני - צילום שריר תקשורת(2)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לפני כשלוש שנים נפגעה נהגת, תושבת קיבוץ במישור החוף בתאונת דרכים, על ידי טרקטור שלא נתן לרכבה זכות קדימה. בימים אלה היא נפגעת שוב, והפעם על ידי חברת הביטוח שביטחה את רכבה בביטוח חובה – כך טוען עוה"ד ניל חברוני המייצג אותה.

לדבריו, חברת הביטוח דחתה את התביעה בטענה כי האישה ביטחה את רכבה בחברה רק לאחר התאונה.

במסגרת כתב הגנתה הציגה חברת הביטוח את פוליסת ביטוח החובה אותה מסרה האישה למשטרה בדווחה על התאונה, ושעליו מתנוסס גם מחיר האגרה המקובל להנפקת אישור שכזה – 30 שקלים.

לגרסת חברת הביטוח ולשיטתה, האישה רכשה את פוליסת ביטוח החובה ביום בו הגיעה לדווח על התאונה למשטרה, ביום שלאחר התאונה.

לדברי עו"ד חברוני, חברת הביטוח משקרת לבית המשפט ביודעין. "היות ולאישה אבדה הפוליסה המקורית, היא נתבקשה להנפיק העתק של פוליסת ביטוח החובה למשטרה, אשר ידוע כי האגרה הנלקחת בגינו עומדת על 30 שקלים. "מי מכיר חברת ביטוח המוכרת פוליסת ביטוח חובה לרכב ב-30 שקלים לשלושה חודשים?" טוען עוה"ד חברוני בתביעתו.

לדברי עו"ד חברוני, בעת התאונה, נהגה האישה ברכב משפחתי חדש, אשר הביטוח שלו הועבר אליו מרכב ישן של המשפחה אשר נמכר – והאישורים הנדרשים לכך הוצגו בפני בית המשפט.

התאונה התרחשה שלושה חודשים לאחר העברת הביטוח ובמהלכה הרכב והנהגת נפגעו. לאחר התאונה, כשהגיעה הנהגת להגיש תלונה במשטרה היא נדרשה להציג, בין היתר, את תעודת ביטוח החובה, היות וזו אבדה, היא נאלצה לבקש להנפיק העתק לתעודה אותו מציגה הפניקס כראיה לתשלום הפוליסה לאחר התאונה.

בעקבות התאונה הנהגת נפגעה בעמוד השדרה הצווארי ובכתף ימין וסובלת ממגבלות המקשות עליה את התפקוד היומיומי בעבודתה ובמשק ביתה.

ד"ר משה לוינקופף, מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר מונה כמומחה מטעם בית המשפט העריך את נכותה של התובעת בשיעור של 7.75% בגין התאונה.

לאור התנהלות חברת הביטוח עו"ד חברוני מבקש מבית המשפט להורות לחברת הביטוח לפצות את הנהגת על כל נזקיה, ובנוסף לצרף לתשלום ריבית עונשית, עקב התנהלות חסרת תום לב. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום ברחובות.

משרד עו"ד ניל חברוני https://www.hevroni-law.com מתמחה בייצוג נפגעי גוף במגוון תחומי דיני הנזיקין והביטוח, ובמימוש זכויות רפואיות.

תגובה אחת
  1. ההמלצה , כול מי שעשה ביטוח החברה זו ימהר ויחפש לו חברה אחרת .
    מומלץ לכול סוגי הביטוח .

השארת תגובה