חצי מליון שקלים: הסתירה ממנו את בנו 44 ימים

ניכור הורי
ניכור הורי

סכסוך גירושים מכוער שנדון בביהמ"ש למשפחה, הוליד תביעת נזיקין נדירה.

לדברי עוה"ד עינבר לב, המייצגת האב, סרבה האם, שבתחילת הסכסוך נשאה בבטנה את בנו של התובע, לגלות לו מתי מועד הלידה, וכן סירבה שיהיה נוכח בלידה. על פי התביעה האישה הגדילה לעשות, וארגנה בסתר את אירוע ברית המילה של הבן, אליו הוזמנו רק בני משפחתה ומכרים מהצד שלה, תוך שהיא מסתירה את האירוע מאבי הפעוט וממשפחתו.

לדברי עוה"ד לב, האם מנעה מהאב לראות את בנו לאורך 44 ימים מהלידה, ולבסוף הסכימה כי הם יתראו רק בתחנת המשטרה, דרישה שנדחתה על ידי בית המשפט. בהמשך סירבה האם שהאב יחזיק את הילד בידיו, וניסתה לטרפד כמה שיותר את הקשר ביניהם – "אך ללא הועיל – הילד נקשר לאביו משום שבגילו הרך לא ניתן להסיתו" דברי עוה"ד לב.

לדברי עוה"ד לב, הסתרת לידתו של הבן הפעוט, הצטרפה לניכור הורי מתמשך המונע ממנו להיפגש עם ילדיהם הבוגרים של השניים.

בימים אלה הגישה עוה"ד עינבר לב, בשם האב, תביעת לפיצויים נגד האם במסגרתה היא טוענת כי לאב נגרמו נזקים נפשיים קשים כתוצאה ישירה ממעשיה, בכך שהיא מונעת בכל דרך את הקשר בינו לבין ילדיו, לרבות פגיעה ביכולתו לשמש כאב "נורמלי" עבור ילדיו.

"האישה גרמה לבעלה לשעבר נזקים אדירים – לרבות פגיעה נפשית קשה, פגיעה באוטונומיה, עוגמת נפש, סבל רב, בושה, השפלה, פגיעה בשם הטוב, פגיעה במהלך חיים תקין ושליו ונזקים כספיים רבים, פגיעה ביכולתו להמשיך בחייו האישיים לרבות בניית מערכת יחסים חדשה ועוד", טוענת עו"ד לב.

"כל ההון שבעולם לא ישיב לתובע את הזמן שאיבד עם ילדיו, את טקס הברית של בנו שנאלץ להפסיד, ואין סכום שירפא את הפגיעה שנגרמה לתובע, לנפשו ולשמו הטוב. אף סכום לא ישיב את הגלגל לאחור ויפצה את התובע ואת הילדים, ולא ישיב לו את שמחת החיים שאבדה לו בתקופת שפל זו".

עו"ד עינבר לב עוסקת בתחום דיני משפחה, גישור, צוואות, מאבקי ירושה ועיזבונות, ומדורגת בין המשרדים המובילים בישראל לדיני משפחה על פי 100DUNS. http://www.dineymishpaha.co.il/

השארת תגובה