מרבית בעלי העסקים בדרום טרם דרשו פיצויים

רבבות בעלי עסקים בדרום הארץ נפגעו כתוצאה מצוק איתן, אך רק מאות בודדות הגישו תביעת פיצויים מאז נפתח המוקד ברשות המיסים ■ אל תמהרו: רק מי שנמצא בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה זכאי לפיצוי בגין נזק עקיף

אילוסטרציה- חנויות בדרום הארץ צילום:  החנות הקרובה
אילוסטרציה- חנויות בדרום הארץ צילום: החנות הקרובה

רק 375 בעלי עסקים מתוך 45 אלף השוכנים בדרום הארץ, הגיעו לדרוש פיצויים מאת רשות המיסים, בעקבות הנזקים שהסב להם מבצע 'צוק איתן'.

קדמה לכך הודעה של רשות המיסים, כי כל מי שנמצא בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, זכאי לפיצוי בגין נזק עקיף. הרשות הקימה מוקד מיוחד שיופעל ברמת גן, אשר צפוי לתת מענה לכל מי שנגרם לו נזק עקיף בעקבות מבצע 'צוק איתן', דהיינו ירידה במכירות, או חקלאים שנפגעו כלכלית במישרין או בעקיפין.

גם חמישה יישובים הנמצאים מעבר לטווח 40 הק"מ מרצועת עזה, ייהנו מזכאות לפיצויים, בגין נזקים שנגרמו במהלך מבצע צוק איתן במידה שווה, בדומה לעשרות הערים והיישובים החקלאיים הנמצאים בטווח 40 ק"מ. מדובר בשלושה יישובים באזור רחובות – קריית עקרון, מזכרת בתיה וגבעת ברנר – וכן ביישובים הבדואיים לקיה ואום בטין שבנגב. ההחלטה התקבלה על פי נתונים בשטח, ועל פי ההנחיות של פיקוד העורף בזמן המבצע על הישובים האלה, שקבע כי דינם כמו הישובים שבטווח ה-40 ק"מ.

ברשות המיסים מעריכים, כי הסיבה שרוב בעלי העסקים לא הגיעו היא, מפני שהמוקד הוקם רק לפני עשרה ימים ובעלי העסקים עוד לא הספיקו לאמוד את הנזק שנגרם להם, במטרה להגיש את הבקשה לפיצוי.

יש לציין, כי בתוך שלושה־ארבעה ימי עבודה, מיום הגשת הבקשה לפיצוי, יקבלו בעלי העסקים תשלומי מקדמה בגובה של 80% מהסכום ששולם במבצע עמוד ענן, ורק תקופה לאחר מכן יקבלו את ה20% הנותרים, לאחר בחינה מעמיקה של הבקשה.

השארת תגובה