3 דברים שחייבים לבדוק לפני הובלה

הובלה
הובלה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

איזו התרגשות! עוד מעט עוברים דירה. יש כבר תאריך עזיבה, הספקתם ליצור קשר עם חברת הובלה והילדים מתרגשים גם כן ולא מפסיקים לשאול על היעד החדש.. אבל לגביי דבר אחד אתם עדיין מבולבלים קצת: למה יש לצפות מחברת ההובלה? האם ההובלה כוללת גם אריזה של הבית? האם המחיר שקיבלתם כולל מע"מ? ומה לגביי רהיטים שמצריכים פירוק?

מה כולל המחיר?

כל חברה כוללת שירותים שונים במחירים שונים: יש חברות שהשירות שלהם כולל הובלה בלבד, יש כאלו שכוללים בשירות גם אריזה – אבל בתוספת מחיר, יש כאלו שמציעים במחיר גם פירוק רהיטים לצורך ההובלה ויש כאלו שלא..

לכן, בטרם הסגירה עם חברה זו או אחרת חשוב מאוד לבדוק האם המחיר כולל גם שירותים נלווים נוספים כגון אספקת קרטונים לצורך  האריזה, אריזת  התכולה והחפצים, פירוק רהיטים ואפילו הזמנת מנוף למקרים מסוימים.  מומלץ לעשות חיפוש קצר ברשת וכן להתייעץ עם חברים או מכרים על מנת  למצוא חברה איכותית שנותן את הצעת מחיר שכוללת את כל השירותים הנ"ל.

ומה לגבי ביטוח הובלה?

לא פעם  נפגעים רהיטים ואף חפצים יקרי ערך במהלך ההובלה: קרש פנימי של ספה שנשבר במהלך הורדה בחדר המדרגות, שולחן שאחת מפינותיו ניזוקה עקב חוסר תשומת לב או פזיזות,  חפצי קריסטל יקרים שנשברו  בארגז עקב עצירה פתאומית של המשאית ועוד…

חברת  הובלה תציע  אחריות על התכולה המובלת.  במקרה וזה לא היה מצב ניתן  לרכוש ביטוח הובלות.  ביטוח זה מומלץ מאוד למי שמוביל חפצים יקרי ערך שכן גם חברות הובלות מיומנות ומנוסות במיוחד מועדות לעיתים  במקרים של תאונות תקלות או חבלות כלשהן.  ביטוח מתאים יכסה נזקים שעשויים להיות בעלי משמעות כספית גבוהה.

סוגי הביטוחים המוכרים בתחום זה הם: ביטוח הובלות, ביטוח מנוף וביטוח תכולה.

ביטוח הובלות מכסה נזקים שנגרמו בעת ההובלה: החל מרגע אריזה של התכולה,  דרך פירוק הרהיטים,  העמסת התכולה על המשאית, שינועה  ליעד, וכלה בהעברתה לדירה החדשה. לבדוק עם חברת ההובלות האם הם מספקים ביטוח מסוג זה.

במקרים בהם יש צורך בהזמנת מנוף הרמה (כגון העברת רהיטים כבדים מקומות גבוהות (מומלץ לבדוק של מפעיל המנוף יש ביטוח מתאים (בנוסף כמובן לרישיון הפעלה בתוקף).

ביטוח תכולה מסייע במצבים בהם תכולת הדירה מאוחסנת במקום כלשהו. ניתן לרכוש אותו בחברות הביטוח באופן עצמאי או לחילופין לברר האם חברת האכסניה מספקת ביטוח כזה.

עשו סדר בקרטונים

לא משנה מי מסדר את החפצים בקרטונים – אתם או חברת ההובלות, סדר בקרטונים ומספור שלהם הוא משימת חובה לכל מעבר דירה: כשלב ראשון מומלץ למיין את החפצים בבית לפי חדרים, ואם ניתן – גם לפי סוגים (שביר / מזון / מצעים וכדומה), לאחר מכן להכניס את הכל לקרטונים לפי משקל – מהקל אל הכבד, ולבסוף לסגור כל קרטון ולרשום מעליו באופן ברור – מספר קרטון, חדר, מה יש בקרטון והאם יש בו חפצים שבירים. במידה וכן – יש למקם אותו בחלל המשאית בהתאם.

הסדר יעזור לכם מאוד גם בעת ההעמסה על המשאית וגם בעת הפריקה של הארגזים בבית החדש: הידיעה מה מאוחסן בכל קרטון תסייע במיון זריז של החפצים בבית, סידורם באופן יעיל ושמירה על חפצים יקרי ערך או שבירים לאורך התהליך.

לסיכום

הובלת דירה היא משימה שכדאי מאוד להפקיד בידיהם של אנשי מקצוע אמינים ומנוסים בתחום. תקלות שונות אינן דבר שניתן למנוע לחלוטין, אך יחד עם זאת חברות איכותיות יודעות למזער נזקים כאלו למינימום, לכבד את בקשות הלקוח ולדאוג לאחריות או ביטוח מתאימים.

חברה איכותית תדע גם לספק לכם את כלל השירותים בתהליך, כך שלא תצטרכו לגלות שאתם אלו שצריכים לארוז או לפרק רהיט מסויים רגע לפני ההובלה או לתת תשלום נוסף תמורת השירות ואולי אפילו תמצא פתרונות יצירתיים למקרים מסובכים במיוחד.

בררו, בדקו והשוו מחירים – הובלה עם חברה איכותית ומומלצת תסייע לכם לעבור בראש שקט ולדאוג לדברים החשובים באמת לקראת המגורים בבית החדש. שיהיה בהצלחה!

השארת תגובה