מתכוננים לבחירות: גם חולים ו'מבודדים' יוכלו לבחור

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ מיקי חיימוביץ' אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק הרשויות המקומיות, בחירות, נגיף הקורונה החדש. על פי ההצעה יוכלו גם חולים מאומתים וגם מבודדים לבחור, בקלפיות ייעודיות, נפרדות לחולים ולמבודדים שלא אומתו. החולים יוסעו לקלפי הייעודית בכלי רכב ייעודי, שבו תהיה מחיצה בין הנהג לנוסע. חברי הקלפי יהיו ממוגנים לפי הוראות משרד הבריאות, וגם המצביעים יחוייבו לנהוג על פי צו הבריאות.

"מטורתנו הייתה לאפשר גם לחולים מאומתים וגם למבודדים לממש את זכותם לבחור", אמרה יו"ר הוועדה ח"כ מיקי חיימוביץ', "כל אדם שרוצה להצביע, זכותו תישמר. אני שמחה שכולם שותפים למטרה הזו והגענו להסכמה. בסוגיה של בחירות, שהנה מורכבת ורגישה, עדיף להגיע להסכמות".

ח"כ שלמה קרעי: "אני מודה ליו"ר הוועדה שקיבלה את הבקשה לפתוח את הדיון בחוק מחדש, ומודה ליו"ר הכנסת יריב לוין שסייע להגיע לנוסח מוסכם. אני סבור שקלפי על רכב עלולה להיות מסוכנת, ומקבל את עגישה שצריך לאפשר הצבעה גם לחולים. אם צריך נוביל אותם באמבולנס".

ח"כ איתן גינזבורג: "אני מחזק את הוועדה. הדיון על הצעת החוק היה טהור. הרצון היה לאפשר לכל תושב לממש את זכות ההצבעה. משהוצג חשש, בדקנו אם יש אפשרות לאפשר את זכות הבחירה מבלי לפגוע בבריאות הציבור".