עושים הכל כדי לקדם את הקריירה שלכם

יצחק טיקוצקי מנכל קריירה ואיציק שמולי שר הרווחה
יצחק טיקוצקי מנכל קריירה ואיציק שמולי שר הרווחה

יצחק טיקוצקי, מנכ"ל חברת קריירה נפגש השבוע עם שר העבודה והרווחה, ח"כ איציק שמולי בלשכתו בכנסת בירושלים. במסגרת הפגישה, הציג טיקוצקי לשר ולנציגות בכירה ממשרדו נתונים אודות היקפי דרישת העבודה כפי שהם משתקפים בפועל וכן את נתוני ההצלחה בהשמת עובדים ומציאת מקומות עבודה, למרות משבר הקורונה.

טיקוצקי, סקר בפני השר שמולי את הסקרים האחרונים שערך בתחום התעסוקה והנתונים שלהם וכן הצביע על הבעיות הקיימות כיום בתחום התעסוקה, בהן נושא החל"ת כרשת בטחון עד ליוני 2021 שהעניקה הממשלה.

במהלך הדיון עלה נושא חיפוש העבודה בימים אלו וחזרה לשגרה למרות האפשרות לקבל תמיכה מהממשלה. לדברי טיקוצקי כיום האפשרות למצוא משרה היא אפשרית למרות המצב המורכב של המשק, בשל מספר המשרות והמגוון הקיים כעת. אנשים שלא יתחילו במהלך חיפוש עבודה כבר בימים אלו עשויים למצוא את עצמם לקראת סוף המועד עם עוד אנשים רבים ובכך יקטינו את הסיכוי שלהם להשתלב בשוק העבודה שנית.

עוד ציין טיקוצקי בפני השר את מורכבות נושא הוצאת העובדים לחופשה ללא תשלום. יתכן ועסקים עשו זאת כדי לשרוד לטווח הקצר, אך בפועל הוצאת העובדים לחל"ת פוגעת בהם חזרה בדוחות הבנקאיים, בניתוק תקופות עבודה ואף בירידת מוטיבציה לעבודה בתקופה זו. היה על העסקים להמשיך ולנסות לשמר את העובדים ככל שניתן כדי שהללו יחזירו בחדשנות ויצירתיות ויסייעו לעסק לחזור לעצמו.

טיקוצקי, חתם את הפגישה בכך שהוא שמח להרתם למאמץ הלאומי בתחום התעסוקה והוא סמוך ובטוח כי המגוון של המשרות, המותאמות לעבודה מהבית, משרות אחרות בתחומים מבוקשים, ביניהם גם משרות שלא נדרש בהם ניסיון המתאימות לנדרשים לעשות הסבה מקצועית ומשרות אחרות בפריסה ארצית אותן הוא מביא יאפשרו למשפחות רבות לחזור לשגרת חייהם במהרה.

ח"כ איציק שמולי, שר הרווחה, שמח על הפגישה ועל הנתונים שעלו בה. בדבריו ציין כי משרד הרווחה בראשותו הממונה על זרוע העבודה פועל בימים אלו ועושה כל שביכולתו כדי לסייע ולמצוא פתרונות למשבר הקשה ביותר של המשק הישראלי, המשלב בין משבר בריאותי למשבר כלכלי.

השארת תגובה