מייסד המכללה לווה כספים מתלמידיו ומסרב להחזיר

תביעה כספית אותה הגיש תלמיד מתל אביב, נגד בעלי המכללה חושפת התנהלות אתית בעייתית, שלכאורה אף גובלת בפלילים – כך לפחות טוען עוה"ד גיא סרוסי, שהגיש בשמו של התלמיד, תביעה נגד בעלי המכללה בסך 88 אלף שקלים.
התובע, מהנדס מכונות במקצועו, נרשם ללימודים על מנת ללמוד כיצד להשקיע בתחום. על פי התביעה, בעל המכללה, המשמש גם כמנהלה ומרצה ראשי בה, פתח קבוצת וואטסאפ כדי לאפשר לכאורה לתלמידי המכללה פורום לקבל מענה על שאלות, "אלא שלמעשה שימשה קבוצת הווטסאפ קרדום לחפור בו, להוצאת כספים שלא כדין מתלמידי הקורס" טוען עוה"ד סרוסי בתביעתו.
על פי התביעה, חבר מנהל המכללה לנתבע השני, ושניהם הציגו את עצמם כיזמי נדל"ן מצליחים, והחלו לבקש מתלמידים במכללה הלוואות לצורך פרויקט נדל"ני מבטיח הקורם עור וגידים, כשהם מבטיחים להם תשואה פנטסטית של 10% על כספם בתוך 60 ימים.
על פי התביעה, התלמיד העביר לידי הנתבעים 100 אלף שקלים מחסכונותיו בהעברת זהב, אך חרף ההבטחות והסכם ההלוואה שחתמו הצדדים, הכספים לא הושבו לתלמיד במלואם, מאז ועד היום.
לדברי עוה"ד סרוסי, חרף פניותיו החוזרות והנשנות של התלמיד להשבת כספו, בכל פעם ביקשו הנתבעים ממנו הארכה נוספת בהחזר הכספים, ואף ציינו בפניו כי ישלמו בבוא היום פיצוי מוסכם גדל והולך, שבשיאו הגיע ללמעלה מעשרת אלפים שקלים. על פי התביעה, לדאבונו של התלמיד, בכל פעם כשהגיע מועד התשלום – הנתבעים לא עמדו במילותיהם, וכספו מעולם לא הוחזר.
על פי התביעה, הגדילו הנתבעים לעשות, ובאחת הפעמים אף הפקידו בידיו המחאה דחויה, אך לאחר שהפקידה, חוללה ההמחאה ע"י הבנק מחמת "אי כיסוי מספיק".
בנוסף, ולאחר אינספור דחיות בהשבת הכספים, שלחו הנתבעים לתובע מסמך לפיו הם מוכנים להעביר לו, במסגרת פשרה, 20,000 שקלים בלבד, במקום הסכום הגבוה בהרבה אותו הם חייבים לו, תוך שהם מבקשים מנו לחתום על פשרה זו תוך התניה שלא יתבע אותם יותר על יתרת חובם. התובע לא הסכים להצעה.
לדברי עוה"ד סרוסי, מאז, וכשנה וחצי לאחר פקיעת מועד התשלום המקורי שנקבע בהסכם ההלוואה, מתחמקים הנתבעים מתשלום יתרת חובם לתובע בתירוצים שונים.
לדברי עוה"ד סרוסי "במעשי הנתבעים יש משום עוולת התרמית, משום עשיית עושר ולא במשפט, משום הפרות בוטות של הסכם ההלוואה, משום קיום חוזה בחוסר תום ובדרך לא מקובלת ובכלל משום התנהגות הראויה לכל גנאי אפשרי".
בימים אלה הגיש התלמיד, באמצעות עו"ד גיא סרוסי, תביעה להשבת יתרת חובם (הקרן והפיצוי המוסכם), בסכום כולל של 88,446 שקלים, אליו מבקש עוה"ד סרוסי להוסיף ריבית, הצמדה והוצאות משפט. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.
עורך הדין גיא סרוסי ממשרד עורכי הדין סרוסי-מארון https://www.sm-lawyers.co.il/ מתמחה בייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל, חדלות פירעון, ומו"מ מול בנקים ונושים אחרים על הסדרי חוב.