סטארט-אפ חרדי: בד לטיפול בכאבים

סיפורה של חברת סטארטאפ חרדית -הילהבולז שזכתה למענקים של 1.5 מיליון דולר בתקופת הקורונה לקידום פעילותה

חולצה
חולצה

חברת הילהבולז (Healables.io), סטארטאפ בתחום הבריאות הדיגיטלית שפיתחה מוצר הכולל אפליקציית קוצ'ינג (מאמן) ממוקדת-מטופל ומונחהAI  (בינה מלאכותית) המתקשרת גם עם אריג חכם אותו לובש המטופל והמשפר בנוחות וביעילות כאבים ומחלות כרוניות.

מנכ"ל החברה משה ליבוביץ' "אנו מטפלים בנפש ובגוף גם יחד ומנגישים את הפתרון שלנו על ידי השימוש בביגוד חכם המעניק טיפול ללובש. פלטפורמת הקאוצ'ינג (מאמן הבריאות) שלנו מפרקת חלק גדול מהקושי באימוץ שינויי לייפסטייל לאורך זמן, על ידי משחוק התהליך. האפליקציה עובדת בסנכרון מלא עם האריג הלביש והחכם המזרים אלקטרונים לפי פרוטוקולים ידועים שעד עתה היה ניתן לקבלם רק במרכזי הרפואה הגדולים בארה"ב".

ליבוביץ' שהחלים ממחלה קשה מספר שהרגיש שמחובתו לחלוק את הידע שרכש על החשיבות של שילוב בין רפואת הגוף ורפואת הנפש. יש לו רקע חזק בפיתוח ממשקי משתמש מיוזמות קודמות בהן עסק והוא הגה את הרעיון של טיפול דיגיטלי מותאם אישית מונחה AI, המשתמש ב"חכמת ההמונים" כדי לייצר מערכת טיפולים הניתנת להרחבה לאלפי ואף מליוני משתמשים. ככל שיש יותר משתמשים, כך המערכת מעניקה טיפול פרטני טוב יותר לכל משתמש.

ליבוביץ' גייס רופאים מוכשרים, מפתחי תוכנה ומהנדסי חשמל – כולם ירושלמים. תמיר גודמן שקריירת הכדורסל המקצועי שלו נגדעה בגלל פציעה בברך, התחבר מיד עם המטרות של הילהבולז והצטרף כיועץ הספורט. קו המוצרים הראשון של החברה מיועד לשוק איכות החיים והמוצרים מיועדים ומותאמים לספורטאים מקצוענים וחובבנים. המוצרים מונעים פציעות קשות ומסייעים לספורטאי לחזור לתפקד בזמן מינימאלי. קו המוצרים השני מיועד לשוק הרפואי והוא מתמקד בהפחתת דלקות, הקלה בכאב, האצת ריפוי והפחתת שימוש לרעה במשככי כאבים ממכרים (כגון אופיאודים) אצל הסובלים ממחלות וכאבים כרוניים.

באיזה שלב נמצא כרגע הסטארטאפ?

הילהבולז זכתה עד היום בשני מענקים מטעם רשות החדשנות הישראלית תמורת 1.3 מיליון דולר בנוסף למענק של 200 אלף דולר מקרן ביו-ירושלים. הם מחפשים כעת השקעת מלאך של 300 עד 500 אלף דולר לסגירה עד דצמבר 2020. עבור קו המוצרים הרפואיים ומתכננים ניסוי קליני ברבעון הראשון של 2021 במרכז הרפואי וולפסון בחולון, ניסוי מבוקר שיבדוק את ההשפעה של המוצר על דלקת פרקים ניוונית בברכיים. אנחנו בוגרי המאיץ של הדסה המופעל על ידי IBM Alpha Zone ומקווים לערוך ניסויים קליניים גם בהדסה. בקנה גם ניסוי קליני של הגרביים החכמות שלנו המקלות על תופעות הכאב הנלוות לנוירופתיה סוכרתית. ניסוי קליני של הגופיה החכמה שלנו ימתקד בהפחתת דלקות בריאות ושיפור תפקודי נשימה, פתרון שעשוי לעזור גם לאנשים שנפגעו מקורונה.

מה יקרה השנה, אם הקורונה לא תפריע ?

" מצד אחד, הקורונה האיצה בכל העולם את המעבר לפתרונות בריאות דיגיטליים ביתיים, בדיוק מהסוג אותו אנו מפתחים. טיפולים מרוחקים נכנסו לאור הזרקורים וזה כמובן מסייע לנו. מחלת הקורונה גם עודדה את הרגולטורים להתאים את עצמם להטמעת טיפולים דיגיטליים מרחוק ובעזרת בינה מלאכותית. אנו מאמינים שעם המשקיעים הנכונים אנו יכולים להתחיל להציע את המוצרים הדרושים מכאן ולהבא בשווקי איכות החיים ואף להדגים שקו המוצרים הרפואיים שלנו יכול לעזור לאנשים עם קורונה להגיע לרגיעה ולנשום ביתר קלות. אנו מתכננים גיוס משמעותי של Series A ברבעון הראשון של שנת 2021, גיוס שיתבסס על הנתונים מהניסוי הקליני שלנו על osteoarthritis וכן על הפיילוטים עם הספורטאים וקבוצות הספורט המקצועי. מצד שני, היינו צריכים להתרגל לעבודה מרובה מהבית עם פחות פגישות פנים אל פנים; אחד האתגרים הגדולים שלנו הוא שינוע ברחבי הארץ של חומרה, אריגים וחלקים אחרים הדרושים לפיתוח של מוצרים מורכבים, וכמובן המשלוח הבינלאומי מתארך. כבר במרץ 2020 היינו מוכנים לחתום על השקעה בסך 1.8 מיליון דולר עם קרן השקעות מניו יורק, אך הם נאלצו להשהות את כלל הפעילות שלהם בגלל הקורונה. בימים האחרונים לפני גל הסגרים וההגבלות הנוכחיים הזדרזנו להקים מעבדה ביתית על מנת לסייע בשמירה על לוחות הזמנים של הפיתוח".

"בעוד חמש שנים בינה מלאכותית, טיפולים דיגיטליים, אריגים חכמים, ורפואה מבוססת משמעות ושינוי ושיפור אורחות חיים (לייפסטייל) ישנו לחלוטין את השירותים הרפואיים. ההבשלה וההתכנסות של כל המרכיבים הללו תאפשר לחברות הלבשה, יצרני אלקטרוניקה ומוצרי צריכה וחברות העוסקות בנתונים להיכנס לשוק שנשלט עד היום בידי חברות הפארמה הגדולות. השינויים הללו יביאו כ-100 חברות חדשות שניתן להגדיר כחברות חד-קרן לחזית שוק הרפואה הדיגיטלית ואנחנו מאמינים שאנחנו נהיה בין החברות המובילות את התחום".

השארת תגובה