ועדת האתיקה התכנסה: "שתהיו מחוסרי עבודה"

ועדת האתיקה של הכנסת התכנסה לפני זמן קצר לישיבתה הראשונה ■ במקום נכח יו"ר הכנסת אדלשטיין שאמר: "אתם מהווים מהיום את קו פרשת המים בין ההידרדרות שאנו חשים כיום – לבין השאיפה של כולנו"

ח"כ יצחק ועקנין. צילום: יוטיוב
ח"כ יצחק ועקנין. צילום: יוטיוב

לפני זמן קצר החלה ועדת האתיקה בכנסת את ישיבתה הראשונה בה תדון בין היתר בסוגיית השתתפותו של חבר הכנסת באסל גאטס במשט לעזה. בראשות ועדת האתיקה עומד חבר הכנסת יצחק ועקנין מש"ס זאת לאחר שבקדנציה הקודת החזיק בתפקיד יצחק כהן מש"ס. לצידו חברי הועדה יהיו: ח"כ אייל בן-ראובן (המחנה הציוני), ח"כ יוסף ג'אברין (הרשימה המשותפת) וח"כ רחל עזריה (כולנו).

בישיבתה הראשונה של הועדה אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין כי"נחיצותה של הוועדה מתבררת בימים אלה לצערי יותר ויותר, וזה המקום לקרוא לכל חברי הכנסת להסתייע בה ככל שנחוץ. אנחנו בד"כ שואפים שוועדות הכנסת תפעלנה כמה שיותר, אבל אני מאמין שיש תמימות דעים בחדר הזה שכולנו היינו רוצים שהוועדה הזו תהיה ממש מחוסרת עבודה".

אדלשטיין בירך את חברי הוועדה והוסיף: "אתם מהווים מהיום את קו פרשת המים בין ההידרדרות הערכית והמוסרית שאנחנו והציבור כולו חשים כיום – לבין השאיפה של כולנו: לשמור על כבודו של בית המחוקקים ולהיות ראויים לשרת בו כשלוחי העם. זיכרו, לא כל מה שלא פלילי הוא בסדר. ולכן, בתפר הזה יהיה עליכם לפעול מתוך אמינות, הגינות וצדק".

יושב ראש הוועדה יצחק ועקנין אמר: "אני מודה מאד ליושב-ראש הכנסת על האמון להפקיד בידיי את הוועדה בידי בפעם השנייה. כבר כיהנתי שיושב ראש הוועדה בתקופה לא קלה – היה זה בין השאר, במשט הקודם. חשיבות הוועדה לתדמית הכנסת גדולה מאד. הדיונים כאן לא דומים לאף דיון ועדה אחר. כמעט תמיד, הדיונים הם על חברים שלנו ועמיתים שלנו. זו עבודה לא פשוטה. אבל כולנו ביחד יחד עם צוות מקצועי מצוין שנותן לנו את הבסיס לקבלת החלטות נכונות".

השארת תגובה