לא וירטואלי: 511 חברים חדשים הצטרפו לבורסת היהלומים בזום

דווקא בתקופה זו בו ענף היהלומים העולמי מתמודד עם אתגרים רבים, מצטרפים לשורותיה של בורסת היהלומים מספר רב ובלתי רגיל של חברים חדשים

יורם דבש נשיא בורסת היהלומים. צלם גיל לביא (24)
יורם דבש נשיא בורסת היהלומים. צלם גיל לביא (24)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כמיטב המסורת, חגגה אמש (יום שני ה2.11) הבורסה ליהלומים את הצטרפותם של 115 חברים חדשים למשפחת היהלומנים הישראליים. בין החברים החדשים נשים וגברים, חרדים וחילונים, צעירים ומבוגרים, לוטשים וסוחרים. המעמד החגיגי מגיע לאחר לימודי הכשרה שערכו כחצי שנה, במהלכם החברים החדשים סיימו בהצלחה את הקורס המקצועי. סה"כ בשנתיים האחרונות הצטרפו 287 חברים חדשים.

לאור משבר הקורונה ולראשונה בתולדות הבורסה טקס הסמכת החברים החדשים נערך באמצעות פלטפורמת הזום, וזאת מכיוון שלא ניתן היה לבצע את הטקס המסורתי כסדרו עם עשרות משתתפים. את תעודות החברות יאספו החברים החדשים בשבועות הקרובים בהתאם להנחיות והמגבלות.

בין 115 הבוגרים היו 20 נשים, כאשר רובם של החברים החדשים הם דור המשך של חברי הבורסה. מעבר להכשרה המקצועית והידע שרוכשים בקורס, חשיבות נוספת היא ייצור רשתות עסקיות ושיתופי פעולה מסחריים. במהלך הקורס נוצרות חברויות אישיות ואלו מתורגמות מאוחר יותר לעזרה הדדית ופיתוח עסקי משותף.

נשיא הבורסה, יורם דבש בירך את החברים החדשים: "דווקא בתקופה זו בה הענף עובר שינוים וטלטלות הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית, זוהי גאווה גדולה לקבל אל שורותינו 115 חברים חדשים. היום אתם יוצאים לדרך חדשה ונכנסים לענף שהוא כמו משפחה. הרחיבו אופקים וצאו לעולם הרחב. אתם דור ההמשך, דור העתיד, ואני סמוך ובטוח שתמשיכו במסורת של יוזמות אישיות ותצעידו את הענף למקום טוב יותר. אני רוצה לאחל לכל אחד מכם בהצלחה".

יו"ר הוועדה מר רוני שטדלר ציין: "אנו בתקופה הקשה ביותר שידע ענף היהלומים בישראל, אבל אני בטוח שדווקא ההתחלה מתקופה קשה תאפשר לכם ללמוד ולהתפתח, ולהכין את עצמם לעולם המשתנה".

השנה נבחרה אישה לכהן כנציגת חברי הבורסה החדשים, ליאת אדלשטיין שסיכמה את האירוע:"לצד האתגרים אנחנו מצליחים להמציא את עצמנו מחדש. אנחנו מרגישים גאווה גדולה להיכנס לתוך משפחה כל כך גדולה וחמה".

בורסת היהלומים הישראלית, היא אחת מ-4 מרכזי הסחר המובילים .הבורסה ליהלומים מתפרשת על פני כ-80,000 מ”ר, עם יותר מ-1,000 משרדים פרטיים ושטחים ציבוריים, בה פועלים כ-3,500 חברים בעסקי היהלומים העוסקים בכל שלבי הייצור והמסחר בענף היהלומים – מסחר ביהלומי גלם, ליטוש יהלומים, יבוא ויצוא.

השארת תגובה