סמינר הר חומה: צמיחה ולמידה גם ב'קורונה'

בהוראת נשיא המוסדות הרה"ג רבי אייל עמרמי שליט"א לצד המרחב הקולי מתקיימת פעילות חינוכית הכוללת סיורים ותפילות בשטחים פתוחים

לוגו סמינר
לוגו סמינר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הקורונה היא אתגר, עבור הצוות החינוכי של סמינר הר חומה בנשיאות הרה"ג הרב עמרמי שליט"א, זה היה אתגר כפול. הקורונה הגיעה בדיוק ברגעי הבראשית של הסמינר. למרות הקשיים, השכילו בסמינר ליצוק תוכן איכותי תוך הקפדה על שימוש במרחב הקולי בלבד ופעילות במרחב הפתוח במטרה לשמר את רצף הלמידה והפעילות החינוכית.

בשיחה עם המנהלת הפדגוגית הגב' הורביץ שמענו על התחלה ברגל ימין, על קירות מעוצבים, על הנשר שפורש כנפיו ומגביה עוף. על פינת חמד, מרבד דשא וצמחיה, המשמשת את התלמידות לשיחה נעימה בהפסקות. וכל זה נגדע באחת. עם ימי קורונה מבולבלים.

"קיום שיגרה לימודית בימי הקורונה הם אתגר לא פשוט. הצוות החינוכי – לימודי של סמינר הר חומה, מוגיעים את המח איך לקרב את הלמידה מרחוק. ולקרב את התלמידות לאביהן שבשמים.

"הקורונה היא גזירה משמים. מוסדות החינוך נסגרו מחשש של פיקוח נפש. הלמידה מרחוק בציבור החרדי, שמתרחק אידיאולוגית מהתקשורת המקוונת, מחייב להתבסס על תקשורת טלפונית בלבד, ועל זה גאוותנו".

בסמינר "הר חומה" ממשים פתרונות אופטימליים. המנהלת הגב' הורביץ, והגב' זהבה קליין, יחד עם ההנהלה משקיעות ימים ולילות בהפרחת הסמינר, וחושבות על פתרונות יצירתיים איך לייצור למידה הגיונית בתנאים שנוצרו.

"הצוות המסור – יש המשכימה לפנות בוקר, ויוצאת למרפסת לפני שיקום היקום, יש היושבת בחצות ליל ומדברת אל הנגן בפונקציית הקלטה, שיחה מרגשת. וגם אם הכל נמחק, הן מקליטה פעם נוספת", מספרים בסמינר.

נשיא המוסדות הרה"ג רבי אייל עמרמי, הנחה את צוות הסמינר שלא להסתפק בלמידה ודווקא בימים אלו לתת דגש על פעילות חווייתית שתיטע יראת שמים וחינוך לדרך ארץ.

המורה טובי קליין הרכזת החברתית: "לא יכולנו לוותר על מפגשי חוויה. וברגע שמשרד החינוך אפשר מפגשים במרחב הפתוח של 15 תלמידות אימצנו זאת בחום ".

ביום ראשון בנות הסמינר התפללו סמוך להיות ליד קברה של רחל לפרקי תהילים. לאחר מכן נסעו לתפילת מנחה בכותל המערבי. את היום סיימו הבנות בארוחת ערב חגיגית. ביום השני התפללו הבנות בקבר שמואל הנביא. לאחר התפילה התקיים סיור מרתק על ידי מדריכה מקצועית, שהעשירה את הבנות בידע היסטורי. לאחר מכן התקיימה שיחת עומק רוחנית עם מחנכות הסמינר. הימים הבאים יוקדשו גם הם לפעילות חינוכית ולתפילות ושיח בונה ומפרה בין הבנות לצוות החינוכי.

השארת תגובה