עיתונות אקטיבית: כך נתפס הגנב

יממה מפירסום הכתבה, נתפס הגנב מבני ברק לאחר שנים בהן הטיל את חיתתו על מאות אלפי התושבים – קצין מודיעין: הפעם נעשה הכל למיגור התופעה

הגנב בבני ברק
הגנב בבני ברק

הלילה נעצר בבני ברק הגנב שהטיל חיתתו על תושבי העיר לאורך שנים בגניבת אופניים רבים מדי יום ומדי לילה.

אמש פורסמה ב'קול העיר' מבית קו עיתונות, כתבת תחקיר אודות גנב שלא חושש לגנוב. זאת לאחר שורה ארוכה מאד של גניבות אופניים חשמליות – יוֹם וָלַיְלָה–לֹא יִשְׁבֹּתוּ.

הגנב שלא חושש לגנוב בבני ברק

גל של תלונות כנגד גנבי האופניים החשמליים ברחבי העיר. כמעט בכל שכונות העיר, בדגש על מערב העיר, שיכון ג' והסביבה, אירעו גל של גניבות אופניים חשמליים, גם כאלו שהיו נעולות עם שרשרת ומנעול בתוך חצרות הבתים. בשבועות האחרונים, מספר התלונות בנושא הולך וגובר.

לעתים היה נעצר הגנב, נכבל ומובא בפני שופט להארכת מעצר – ומשוחרר לביתו.

התסכול פשה בקרב התושבים, גם מתנדבי 'השומרים' שהוזעקו יום אחר יום אל מקרי גניבות ואף תפסו את הגנב פעם אחר פעם והסגירוהו למשטרה – חשו מתוסכלים וקראו לציבור להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש 'תלונות'.

קציני המשטרה שטיפלו בשורת המקרים סיפרו כי גם הם חשים בתסכול בכל פעם כשהעצור משוחרר לחופשי. לגנב אין כתובת קבועה והוא נחשב לחסר בית, את האופניים שגנב מכר בתמורה לחומרים אסורים.

בכל יום מחדש נפגעו שורה של תושבים שאיבדו ברגע אחד אופניים יקרי ערך שעלותם מסתכמת באלפי שקלים. לא הועיל לכבול את האופניים בשלשלאות או אפילו להכניסם אל תוך השטח הפרטי – הגנב לא נרתע מאף אמצעי הגנה, הוא חפץ באופניים ונטלם בכל מצב.

כאמור, אם התפשטות התופעה, נטלו ב'קו עיתונות' יוזמה וערכו תחקיר שהתחקה אחר החשוד, שורת מעלליו ודרכי פעילותו כמו הימלטותו מדין בכל פעם מחדש. בכתבה הוצגו תמונות הגנב כשהציבור נקרא לפנות אל המערכת באמצעות כתובת המייל, או אל ארגון השומרים באמצעות הטלפון – בכל מקרה שייתקלו באדם שתמונותיו פורסמו כאמור בכתבה.

הלילה, הבחינה תושבת העיר בגנב שהיה עסוק בפריצת עוד מנעול בדרך לגניבת אופניים, לדבריה היא מיהרה אל העיתון והתקשרה אל 'השומרים' שמיהרו להגיע לזירה עצרו את הגנב שנתפס שוב בשעת גניבה ומסרוהו למשטרה.

עם שחר, אמרו קציני משטרה שטיפלו במעצר וחקירת הגנב כי הפעם יפעלו בשיתוף פעולה מורכב יותר, לעצור את הסאגה ולמגר את תופעת גניבות האופניים.

אל עובי הקורה נכנסו גם מפקד המרחב שלום בוריה, יחד עם קצין החקירות ירון לונדון וקצין המודיעין דקל. גם חבר מועצת העיר בני ברק עו"ד משה מורגנשטרן דיבר הבוקר עם צמרת המשטרה והביע את כאב התושבים ובקשתם שהפעם יהיה טיפול רציני.

הכתבה הדהדה גם בלשכת השר לבטחון פנים שגם הוא באופן אישי עודכן במעצר הלילה – מתעניין ומתעדכן באופן שוטף בדרכי הפעולה שננקטים.

ברשת קו עיתונות, ימשיכו לעקוב אחר הטיפול המשטרתי בנושא, ומבטיחים להמשיך לפעול בכל מקרה שיידרשו למען התושבים, בטחונם האישי ותופעות פסולות.

תגובה אחת
  1. ובסוף מה בית המשפט שוב ישחרר אותו .השופטים הרי מנותקים מהעם הם באלטיזם שלהם .גנבים זה דבר כשר.הם לא פוליטיקאים.

השארת תגובה