בצל הקורונה: 'מאוחדת' חיסנה משפעת

בשל החשש מהתפרצות השפעת בצל נגיף הקורונה נרכש מלאי מוגבר של חיסונים נגד שפעת שיינתן תחילה לאלו הנמצאים בקבוצות הסיכון המוגברות בתעדוף של משרד הבריאות

חיסונים. צילום: משרד הבריאות
חיסונים. צילום: משרד הבריאות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כבר בעיצומו של הקיץ, כאשר כל ההערכות היו שהקורונה לא תיעלם עד חודשי החורף, נערכו ישיבות הערכות רבות של בכירי 'מאוחדת' על מנת להיערך לאפשרות שבה נגיף השפעת ימשיך להדביק בד בבד עם השפעת המגיעה בכל חורף.

כחלק מההערכות המקצועית, 'מאוחדת' החליטה על רכישת מלאי מוגבר של חיסונים נגד שפעת, זאת על מנת שכבר בתחילת החורף יחלו במתן חיסונים בכל מרפאות מאוחדת. בשל נגיף הקורונה, ובשל העובדה שרבים מהמתחסנים נמצאים בקבוצות סיכון, הוחלט לחסן קודם את המבוגרים עם מחלות כרוניות מוגברות הנמצאים בסיכון גבוה לסיבוכי קורונה בשעות נפרדות מהפעילות העמוסה במרפאות ובזימון יזום, ע"מ לשמור על בריאותם ובטחונם של כלל מטופלינו.

דרור טאו – מנהל הסיעוד המחוזי של מאוחדת במחוז ירושלים מסביר: "השנה, עונת השפעת שונה משאר העונות עקב התפרצות מחלת הקורונה. בגלל מלאי מוגבל של חיסונים שהתקבל בתחילת העונה, הוחלט ע"י משרד הבריאות בשלב הראשון לחסן אוכלוסייה בסיכון מוגבר לתחלואה בקורונה, בעיקר מבוגרים הנמצאים בסיכון גבוה".

לדברי דרור: "בימים אלה משרד הבריאות מפרסם מאמר שמבקש להוכיח שחיסון נגד שפעת מפחית תסמינים בקרב חולי קורונה. בשל העובדה שהתחלואה הכי קשה בקרב חולי הקורונה היא דווקא בחולים המבוגרים, החליט משרד הבריאות לתעדף את מתן החיסון לאוכלוסייה זו.
"בנוסף", אומר דרור טאו, "על מנת שלא לחשוף מבוגרים הנמצאים בקבוצת סיכון לאוכלוסיית חולים המגיעים למרפאות (קורונה), הוחלט לבצע חיסונים בשעות שבהן המרפאה לא פעילה או במקומות שבהם אין מפגש עם חולים. לכן החיסון נגד שפעת נעשה ע"י זימון יזום של אוכלוסייה המתאימה והגעה להתחסנות עם תור מסודר.

מבוגרים הנמצאים בקבוצת סיכון מוגברת לסיבוכי קורונה חוסנו ראשונים, לצד מאושפזי ומרותקי בית.

השבוע הגיעו מלאים נוספים ולכן אנו מרחיבים את ההתחסנות גם לחולים כרוניים ונשים הרות. בנוסף קיבלנו גם חיסון פלומיסט שניתן בתרסיס ומיועד לילדים מגיל שנתיים עד גיל 12 ללא מחלות ממושכות.

"בתחילת חודש נובמבר אמור להגיע מלאי גדול של החיסונים ונוכל להרחיב לכל האוכלוסיות בסיכון גם כאשר יתרחב מלאי החיסונים, תינתן עדיפות לזימון יזום ומתן חיסונים לפי זימון תורים", אומר דרור לסיום.

השארת תגובה