מקלב דורש: תנו לגננות לצאת מ'ערים אודמות'

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מאות גנים ברחבי שהיו אמורים להיפתח הבוקר לא נפתחו הבוקר זאת היות ומאות גננות וסייעות המתגוררות בערים הסגורות לא יכולות לצאת אל מקום עבודתן, אלפי הורים מצאו עצמם הבוקר ללא עם גני הילדים סגורים זאת למרות הודעת הממשלה על פתיחת גני הילדים. בערים השונות הודיעו כי לא ניתן לגייס כמות גדולה של עובדות אחרות לגני הילדים בזמן קצר ולכן לא יפתחו את גני הילדים.

לאור כך פנה סגן השר אורי מקלב לשר הבריאות יולי אדלשטיין ושר החינוך יואב גלנט לאפשר באופן מידי יציאת עובדי ההוראה בגני הילדים מהערים האדומות אל מקום עבודתם בערים הירוקות והכתומות אשר אינם תחת מגבלות.

"התרענו כי הסגר המקומי יביא למצב בו עובדים לא יוכלו לצאת לעבודתם, יש לאפשר לגננות לצאת מהערים, הן עובדות חיוניות לכל דבר, ללא עובדי ההוראה הללו לא יוכלו לפתוח את מערכת החינוך במאות גנים ברחבי הארץ, טען סגן השר אורי מקלב בפנייתו לשרי הבריאות והחינוך".

סגן השר מקלב ציין עוד כי גננות רבות מאלעד, ביתר ובני ברק לא יכלות לצאת למקום עבודתם על אף שמקום עבודתם חיוני ונמצא בערים שאינם תחת הגבלות, "דבר זה יביא למשבר כלכלי גדול לאותם עובדות ולא יאפשר את פתיחת מערכת החינוך במקום הללו".