כמה עולה בדיקת MRI פרטי במכונים שונים?

כמה עולה MRI פרטי
כמה עולה MRI פרטי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בדיקת MRI נחשבת לאחת הבדיקות החשובות והמשמעותיות ביותר שקיימות היום בעולם הרפואה. זו בדיקה שמאפשרת לבחון איברים ולקים פנימיים בגוף, מבלי שיש צורך לבצע פעולות פולשניות, באופן כזה שניתן לקבל תשובות איכותיות אשר יאפשרו בניית תוכנית מתאימה.

רופאים נוהגים לשלוח מטופלים שלהם לבדיקות MRI במקרים שונים, בין אם זה כשיש חשד לגידולים סרטניים, שברים, זיהומים ודלקות, בעיות במערכות פנימיות אשר לא ניתן לאתר אותן בדרכים אחרות וכן בשביל לדעת האם הטיפול שניתן למטופל עוזר או לא.

בדיקות MRI מתבצעות במכוני בדיקה ובתי חולים.  ניתן לגשת לבדיקה דרך קופת חולים, במידה והיא מוכנה לממן את הבדיקה וכן באופן פרטי. על מנת לקבל אישור מקופת חולים, יש צורך בהפניה מרופא והסכמה של קופת חולים לספק טופס 17. במידה וזה לא קורה, אז יש צורך לממן את הבדיקה באופן פרטי.

במידה ומחליטים לפנות לבדיקת MRI באופן פרטי, הרי שניתן לשלם על הבדיקה במזומן או דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטי, מה שיכול לחסוך את העלויות, שכן חברת הביטוח תשתתף באופן מלא או חלקי במימון הבדיקה.

כיצד מבצעים את בדיקת mri באופן פרטי

כל מי שבוחר לבצע את הבדיקה באופן פרטי, יכול לעשות זאת דרך מכונים שונים, אלה יכולים לקבוע תור למטופלים בין 24 ל-72 שעות. זאת להבדיל מתור שנקבע דרך הקופה, אשר יכול להיות בתאריך מאוחר יותר. מכון פרטי ילווה את הנבדק בכל עניין, ויספק לו פענוח מהיר של התוצאות, על מנת שהוא יוכל להעביר אותן אל הרופא שלו לצורך המשך הטיפול.

ההמלצה היא לפנות אל מכון פרטי, הן בגלל מהירות הטיפול והן  בגלל העלויות הנוחות והאטרקטיביות ביחס לתשלום דרך הקופה. לפני שבוחרים לפנות אל מכון פרטי לצורך ביצוע בדיקות MRI, חשוב כמובן לברר את הפרטים ומה המכון מספק, על מנת לוודא שאכן זה משתלם ומתאים לתנאים שמתאימים לנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

כמה עולה לבצע בדיקת MRI

במקרים בהם קופת החולים מסרבת לממן בדיקת MRI, כאמור, יש צורך לפנות אל mri פרטי. במידה ויש צורך לשלם את הבדיקה מהכסף שלנו, בלי להשתמש בפוליסות ביטוח או אופציות אחרות, הרי שעלות הבדיקה יכולה להגיע לסכום של 4000 שקל ואף יותר.

במקרים של בדיקות MRI דחופות, אפשר למצוא אפשרויות קצת יותר נוחות, אך זה תלוי ביכולת של בית החולים לספק תור בהקדם, ללא המתנה. שכן ברוב המקרים נדרשת המתנה ממושכת, כפי שציינו קודם לכן.

מעבר לעלות הבדיקה עצמה, הרי שיש גם צורך לשלם על פענוח הבדיקה. המחיר יכול לנוע בין מאות לאלפי שקלים. באופן טבעי, נרצה שגורם מומחה יפענח עבורנו את בדיקת הMRI, זאת על מנת שהפענוח יהיה מדויק ונכון, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו משתמשים בפענוח שגוי, מה שיוביל גם לאבחון לא נכון של מצבנו, ובהמשך לטיפול שגוי. על כן, נרצה לפנות אל גורם מומחה שיפענח עבורנו את תוצאות הבדיקה וזה יכול לגבות מאיתנו מחיר יקר יותר.

לכן כשמחשבים את עלות בדיקת MRI באופן כולל, אזי שמגיעים לסכומים של אלפי שקלים עבור בדיקה אחת אשר נערכת בין חצי שעה לשעה. מכאן אנחנו יכולים להבין את המשמעות של שימוש בגורמים פרטים אשר מספקים בדיקות MRI, וכן את החשיבות של אופציות שונות אשר יכולות לעזור לנו במימון הבדיקה, כך שנוכל גם לקבל תור בהקדם וגם ליהנות מעלויות בדיקה נמוכות ביחס לעלות בדיקה פרטית אשר משולמת על ידנו באופן מלא.

השארת תגובה