בני ברק משדרגת למשתמשי התחבורה הציבורית

סככה לכל תחנה ושלטי 'זמן אמת' הם רק חלק מהמהפכה הצפויה במסגרת התוכנית 'נעים לעתיד' בכל רחבי בני ברק

תחנות אוטובוסים
תחנות אוטובוסים

שתי תחנות חדשות הוצבו בימים האחרונים במוקדים מרכזיים ברחבי העיר, כחלק משדרוג תשתיות תחבורה במסגרת תוכנית 'נעים לעתיד' שמקדם ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין לשינוי פני התחבורה.

במסגרת המהפך החיובי, שודרגו השבוע שתי תחנות אוטובוס במיקומים אסטרטגיים ונוסף בהן ריהוט עירוני חדשני, מעוצב ובעיקר מלא נוחות פרקטית עבור נוסעי התחבורה הציבורית. התחנה הראשונה ממוקמת ברחוב אהרונוביץ' סמוך למתחם 'אסם' והשנייה ברחוב רבי עקיבא 18. מדובר במקומות אסטרטגיים בעיר אשר בימים כתיקונם מקבצים אליהם מאות רבות של צרכני תחבורה ציבורית במשך כל שעות היממה.

השדרוג ברחוב רבי עקיבא דרש את התערבותם של אגפים שונים בעירייה. המדרכה במקום, בעלת 2 מפלסים, איכלסה עד כה תחנות עמוד בלבד ללא סככה לאחר שבמשך השנים האחרונות, הסככות שהקימו במקום התפרקו שוב ושוב בשל פגיעות של אוטובוסים. לאחרונה, אגף התשתיות הביא מהנדסים לתחנה זו, כדי לאתר פתרון יצירתי לבעיה המתמשכת, ואכן העירייה יצרה שינוי גיאומטרי מורכב המאפשר תחנת סככה עמידה לאורך השנים הבאות.

באגף התשתיות מספרים כי בהתאם לתוכנית 'נעים לעתיד' שתיחשף בקרוב, יוחלפו כל תחנות האוטובוס ברחבי העיר בשנה הקרובה – קרוב ל-200 תחנות הפרוסות על פני הרחובות השונים בעיר. כל תחנות העמוד שאפשר להחליף לתחנות סככה, יוחלפו וישודרגו. בנוסף לחידוש פני התחנות, יוצבו בכל אחת מהן שלטי 'זמן אמת' המעדכנים את הנוסעים במועד הגעתם של כלל קווי האוטובוס לתחנה, כאשר בזמני עיכוב מכל סיבה שהיא, השילוט הדיגיטלי מתעדכן אוטומטית באופן מיידי ומדווח על זמני ההגעה המשתנים.

בעוד משבר הקורונה ממשיך לאתגר את מדינת ישראל, הרי שבעיר בני ברק, לצד מתן מענה מקיף להתמודדות המורכבת עם הנגיף, ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין לא מוותר על טיפול עקבי ומעמיק בתשתיות התחבורה הישנות בעיר והפיכתן לחדשניות ויעילות יותר.

בעירייה מספרים כי בקרוב ראש העיר יחשוף את תוכנית "נעים לעתיד", במסגרתה יחולו שינויים מרחיקי לכת בכל תחומי התחבורה הציבורית: קווים עירוניים, בין עירוניים וקווי מטרופולין. הרפורמה הצפויה תחולל מהפכה בתחום התשתיות בעיר, תניף את דגל הטכנולוגיה ותהווה מודל של חדשנות פורצת דרך למען ציבור הנוסעים בעיר בני ברק, אליה ומחוצה לה.

הצבת התחנות החדשות הן סנוניות ראשונות מתוך תוכנית רחבת היקף שעומדת לשנות לטובה את מפת התחבורה הציבורית בעיר, ולהנהיג סטנדרטים חדשים וגבוהים של איכות, נוחות, יעילות ומהירות לכל הנוסעים בבני ברק.

השארת תגובה