חגי תשרי במלון כינר – לחולי קורונה

הארוחות העשירות, אווירת החגים שנשמרת והיחס האישי של צוות המלון: מלון כינר כמודל למלוניות קורונה עבור הציבור החרדי • וכיצד נערכים במלון לחג הסוכות?

חגים בכינר
חגים בכינר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לא רק בשגרה: מלון כינר שעל שפת הכנרת נחשב זה שנים כיעד מועדף עבור הציבור החרדי שמעוניין בנופש מרגיע ומפנק בכשרות מהודרת. בעקבות משבר הקורונה הפך המלון, כמו גם עשרות מלונות נוספים ברחבי הארץ, למלון קורונה.

לאורך השבועות האחרונים נמצאים במלון מאות חולי קורונה. מידי יום מתפנים מהמלון החולים שהחלימו ובמקום נקלטים חולים חדשים.

למרות המרחק מהריכוזים החרדים הגדולים, כינר הוא היעד המועדף על החולים החרדים – דבר שמעמיד את המלון באופן קבוע על מאה אחוזי תפוסה.

סיור מצולם במלון ועדויות של המאושפזים, צוות המלון ואנשי פיקוד העורף, מסבירים יותר מהכל את הביקוש הגבוה.

"לחלות עם כל המשפחה בנגיף זו מהלומה לא פשוטה. גם כאב פיזי וגם ייסורי נפש", מספר א, חרדי תושב ירושלים ואב ל-8 ילדים. "פינו את כולנו לכינר ואנחנו מרגישים ברי מזל. הצוות קשוב ועוזר. התנאים משופרים, והכי חשוב: יש אווירת "היימיש" אמיתית שמקלה את ההתמודדות".

ח, המתגורר בבני ברק אושפז עם אשתו ו-3 ילדיו במלון. "בחלומות השחורים ביותר לא האמנתי שאת ראש השנה נעביר כחולי קורונה במלון קורונה", הוא מספר. לדבריו, "פינו אותנו לכינר יומיים לפני ראש השנה. העצב והדכדוך התחלפו ברגע שדרכנו במלון. החגים עברו מתוך תחושת התעלות אמיתית, והצוות והאורחים פשוט עזרו ועוזרים לנו לעבור את התקופה הזו בקלות".

גם אנשי פיקוד העורף שפועלים מול צוות המלון על מנת לסייע בשינוע ובתפעול המקום בנסיבות הללו, מציינים לשבח את התפקוד של הצוות בראשות המנכ"ל מארק ואלך. "המסירות וההשקעה שלהם היא משהו שכמותו לא מוצאים בשום מקום אחר", מספר ואסים חאמד, מג"ד בפיקוד העורף שאחראי על מספר מלונות בגזרה. "השת"פ שלנו איתם מדהים ואפקטיבי עוד מהגל הראשון ומי שנהנים מכך הם בראש ובראשונה החולים שזוכים לעבור את התקופה הקשה בקלות".

"יותר מהכל", אומרים בפיקוד העורף, "מה שמסייע זו העובדה שהמלון מתפקד בימים כתיקונם כמלון מועדף על הציבור החרדי דבר שהופך את ההתמודדות בתקופת הקורונה לפשוטה ואפקטיבית יותר".

בתוך כך, בכינר השלימו את ההיערכות לקראת חג הסוכות הבעל"ט, במהלכו ירגישו מאות חולי הקורונה החרדים שיעבירו את החג במקום – כמו בבית. "בנינו סוכה ענקית ל 700 איש. קבלנו 200 מזרונים מהצבא", מספר מנכ"ל המלון, ומוסיף: "אנחנו גם קונים ארבעת מינים ונדאג לאספקה של ערבות. כמו כן יהיו במהלך החג גם הופעות ופעילויות לכל המשפחה".

השארת תגובה