הצוות ערך בר מצוה בבית החולים

הדסה עין כרם: צוות המחלקה בבית החולים ערך את אירוע הבר מצווה המרגש, כדי שהאחות הקטנה החולה במחלה תוכל להשתתף

הדסה-עין-כרם
הדסה-עין-כרם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

צוות מחלקת המטואונקולוגיה ילדים בהדסה עין כרם, יחד עם רב בית החולים הרב משה קליין, וארגוני החסד הפועלים בבית החולים, סייעו למשפחה ירושלמית מרמת שלמה לחגוג את בר המצווה לנער, שאחותו ליבא בת החצי שנה מטופלת במחלקה ומתמודדת עם מחלת הסרטן.
כשהגיע מועד חגיגת בר המצווה ההורים נאלצו להתמודד עם דילמה לא פשוטה: איך יחגגו את האירוע כאשר בתם התינוקת מאושפזת מזה כמה חודשים במחלקת המטואונקולוגיה ילדים ולאור מצבה הרפואי- לא ניתן לצאת איתה מבית החולים?

את הפתרון יזמו צוות המחלקה בה מאושפזת ליבא הקטנה – בראשם האחות הראשית כרמלה כהן ובסיוע הרב משה קליין.

המשפחה, המשתייכת לקהילה החרדית מרמת שלמה, בת 13 נפשות (11 ילדים) לא ידעה נפשה מרוב שמחה. הצוות יחד עם הארגונים להושיט יד, עזר מציון, דרכי מרים, וזיכרון מנחם סייעו בידם להוציא לפועל את האירוע המרגש, ואף רתמו גם את הנהלת מלון ״הדסה עין כרם״, לטובת המאורע.

במחלקתה של התינוקת, הוסב חדר צדדי לחדר אירועים עבור האירוע המשפחתי, כשכל ארגוני החסד דואגים לכיבוד חגיגי ומפנק וכרמלה מנצחת על האירוע בהמון אנושיות וחמלה. אחיות המחלקה אף התנדבו לשמור על התינוקת המתוקה במהלך סעודת השבת, כדי לאפשר לבני המשפחה לחגוג ביחד.

כרמלה כהן, האחות הראשית במחלקת האשפוז במחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, סיכמה בהתרגשות: ״אנו מטפלים במחלקה שלנו בילדים חולי סרטן אבל גם חשוב לנו תמיד לתמוך במשפחות שלהם. דואגים למחסורן, למצבן הרגשי, לדרך בה הם מתמודדים ולכל צורך שעולה. כשהגיע מועד בר המצווה היה לנו ברור שלא נשאיר את המשפחה להתמודד לבד או להקרע לשניים, כשחלק חוגגים וחלק לא- בשל האשפוז הממושך.

ההתגייסות כאן הייתה נפלאה, והמסירות הידועה של הצוותים ושל המתנדבים מהארגונים השונים לא הפתיעה אותי. בהמון תושייה ורצון טוב ארגנו להם לינה, חדר ארועים מקסים ואוירה של חגיגה. הכי חשוב – הצלחנו לאחד את המשפחה לכדי ארוע אחד שמח ומרגש. חשוב לנו תמיד לאפשר למשפחות להמשיך בחייהן עם ולמרות האשפוז, והשמחה בסוף השבוע אכן הייתה אמיתית. כולנו דמענו בהתרגשות מלראות את כולם יחד, כל הילדים והוריהם. לכבוד ראש השנה כולם זכו לפתיחת שנה מעודדת ואופטימית״.

משפחתה של ליבא מוסיפה בהתרגשות: "אנחנו רוצים שוב להודות על פועלם המבורך של צוות בית החולים שתמיד מלווה בהמון רגישות ואנושיות מדהימה. כולם היו נהדרים, גם ארגון זכרון מנחם שהקפיד על חגיגת בר מצווה מקדימה.

שהשם ישלח לכל הצוות המקסים ולארגוני החסד הנפלאים שנה טובה ומתוקה, מלאת בריאות ואושר . אני מאחלת להם שימשיכו להיות שליחים טובים ויזכו לראות את כל החולים מבריאים בקלות ובמהירות".

השארת תגובה