גם בסגר: דואגים לתעסוקה במגזר החרדי

מימין לשמאל_דוד לפלר מנכל משרד הכלכלה ויצחק טיקוצקי מנכל חברת קריירהערב הסגר
מימין לשמאל_דוד לפלר מנכל משרד הכלכלה ויצחק טיקוצקי מנכל חברת קריירהערב הסגר

יצחק טיקוצקי, מנכ"ל חברת קריירה, נפגש באחרונה עם דוד לפלר, מנכ"ל משרד הכלכלה לפגישת עבודה בנושא קידום תעסוקת חרדים. במסגרת המפגש, הציג טיקוצקי את הפעילות הנרחבת המתקיימת בתחום וכן נתונים על ההיקפים המתקיימים בפועל באמצעותו.

עוד הציג בפגישה טיקוצקי את הסוגייה המרכזית עימה מתמודדים בענף התעסוקה והיא תשלום דמי האבטלה לטווח ארוך כרשת ביטחון ממשלתית, מה שגרם לירידה משמעותית בהיקף הפניות של מחפשי עבודה, והקושי של מעסיקים למצוא עובדים בימים אלו.

בנוסף הציג טיקוצקי כי דווקא בקרב עובדים המחפשים עבודה בימים אלו הם מצליחים למצוא עבודה בקלות רבה יותר.

בנוסף סקר טיקוצקי בפני מנכ"ל משרד הכלכלה את הסקרים האחרונים שנערכו על ידו בקרב הציבור החרדי והתובנות שעלו בהן הנכונות להכניס טכנולוגיה מותאמת לטובת עבודה מהבית, רצון לרכישת ידע והכשרה מקצועית וכן על הפסימיות של המחפשי העבודה כפי שעלתה בסקרים שהועברו.

להלן חלק מהנתונים שהוצגו: 52.7% מהנשאלים השיבו כי הם לא מעריכים שיימצאו עבודה במהלך השנה הקרובה. רק 16.9% העריכו כי יימצאו עבודה תוך שנה. 69% מהנשאלים השיבו כי ישקלו הסבה מקצועית בקורסים ובהכשרות שונות. 36% מהם הביעו נכונות לעבור הכשרות קצרות ואילו 28.7% הביעו נכונות לקבל הכשרה מקצועית חדשה.

69.6% יאפשרו כניסת טכנולוגיה מותאמת לביתם על מנת לעבוד מהבית. ורק 30.4% רואים בטכנולוגיה חסם. למרות המאפיין של משפחות ברוכות ילדים, עולה כי רק 20.3% רואים את הטיפול בילדים כחסם לעבודה מהבית. בשאלות שעסקו בתצורת עבודה במקרה של גל שני של קורונה 60.3% כבר רואים את עצמם עובדים מהבית.

דוד לפלר מנכ"ל משרד הכלכלה ברך על הפגישה ושמח על הנתונים שהוצגו בפניו. בנוסף הציג את המדיניות בכל הקשור לרשת הביטחון שנפרסה על ידי הממשלה בתקופה זו למען אוכלוסיית דורשי העבודה. בנוסף, שמח לפלר לשמוע על המהפך המשמעותי בכל הקשור לתפיסת העבודה במגזר החרדי והרצון להשתלב במשרות מגוונות יותר ובתחומים משמעותיים בכלכלה הישראלית.

בנוסף השתתף בפגישה גם יגאל גורביץ, סגן מנהל רשות ההשקעות ומנהל מסלולי התעסוקה של המשרד אשר הציג את מסלולי התעסוקה הייעודיים למגזרים השונים ואת האפשרויות הטמונות בהם.

בסיום הפגישה סיכמו המשתתפים על שיתוף פעולה מקצועי לטובת קידום נושא תעסוקת החרדים.

השארת תגובה