לסיים בשנה? גם אתה יכול

מהפכת לימוד המשניות לע"נ ברטה סימונה הלפרין ע"ה יצאה לדרך ע"י בניה של משפחת הלפרין • גם אתה מוזמן להצטרף לאלפים שכבר התחברו למיזם העולמי ללימוד "דף היומי משניות" ולסיים ש"ס משניות בשנה אחת בלבד

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"הזדמנות חד פעמית להגשים חלום", אומר לנו הרב שמואל הלפרין, "אני מציע את עסקת החיים לכל מי שמעוניין, יש פה הזדמנות נדירה וחד פעמית להצטרף ללימוד דף היומי במשניות לע"נ ברטה סימונה בת רבי חנוך, ואני שמח להוביל את המיזם הענק הזה לע"נ אמי ע"ה, שתוך כדי ימי השבעה הרעיון עלה והתחלנו לגלגל אותו לכדי מעשה וכבר חולקו מאות ספרים עד עתה לכל מי שהתחייב ללמוד בכל יום בספר "משניות מבוארות – דף ליום". הכל נעשה במהירות בכדי להספיק להתחיל מחזור שנתי שמתחיל בא' תשרי תשפ"א, אך יהיה ניתן להצטרף גם לאחר מכן ולהשלים את הפער.  הספר "משניות מבוארות" – דף ליום מסודר לפי ימים, עם תאריכים בכרך אחד בלבד, כך שכל אחד יכול להספיק ולסיים את הששה סדרי משנה תוך שנה אחת בלבד".

חשבתם פעם לסיים את המשניות בשנה אחת? ישראל מאיר כהן, יו"ר מכון "מאור החיים", חשב על זה כבר לפני ארבע שנים. "הרעיון היה ליצור הזדמנות גם לאנשים בלי רקע רחב בלימוד, שגם הם יוכלו ללמוד משניות ולהבין אותן" הוא מסביר. כך יצא לאור הספר 'משניות מבוארות-דף ליום' – ששה סדרי משנה בכרך אחד. "בלימוד יומי של 15-16 משניות ניתן לסיים בשנה את כל שישה סדרי משנה. "אמרו לי תלמידי חכמים שהם לא הצליחו לסיים ש"ס משניות עד עכשיו, כי עם כל הפירושים יצא להם לפעמים ללמוד 8-10 דפים ביום. אבל עם 'משניות מבוארות' סיום שנתי הוא לגמרי יעד אפשרי".

גדולי הרבנים מכל קצוות הקשת התורנית יצאו בקריאה והמיזם המבורך תפס תאוצה בארץ ומחוצה לה.

חבר מועצת גדולי התורה הגר"י זילברשטיין פירסם מכתב מיוחד בנושא עליו חתם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א: "כאשר התעוררו לתקן לימוד "דף היומי" במשניות, שע"י סדר לימוד קבוע יתאחדו כל כלל ישראל לסיים את כל הש"ס משניות בשנה אחת, מן הראוי ששכל אחד שאינו לומד דף היומי גמרא, שישתדל להצטרף לציבור בלימוד המשניות לפי הסדר שנקבע, וכבר אמרו חז"ל הוי רץ למשנה, וכן אמרו כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העוה"ב ובזכות לימוד תורה דרבים וסיום המשניות בסדר זה ימלא השי"ת כל משאלות ליבם לטובה ולביאת גוא"צ בב"א".

הגרב"מ אזרחי ר"י עטרת ישראל: "היוזמה המבורכת הזאת של לימוד המשניות וסיומם במשך שנה, היא יוזמה מאוד מבורכת וכדאי לעשות אותה ולהתמיד בה ולהיות קבוע בה, יהיו לזה השלכות מעל ומעבר ללימוד עצמו זה קושר קשר הדוק לש"ס כולו".

הרה"ר לישראל הגר"ד לאו: "חכמים כבר הדגישו 'הווי רץ למשנה' והדגשה של משנה שמשמעותה אותיות נשמה, חשיבותה של המשנה בהיותה בסיס לתורה שבעל פה ידועה ומוכרת, ויפה שלקחה משפחת הלפרין על שכמה לע"נ האם לבוא ולחדש ולהוסיף, שבשנה הזאת ילמדו אנשים מידי יום דף יומי של משנה ובכך במשך שנה אחת נקיף כולנו את התורה שבעל פה ובשנה הזאת נזכה שהקב"ה יתן לכולנו בריאות, שמחה ולכל הנשמות מנוחה ושלווה".

רבה של ירושלים הגר"ש עמאר: "שמועה טובה תדשן גרם, היוזמה הברוכה לארגן לימוד המשנה באופן שאדם יוכל לסיים את כל השישה סדרי משנה בשנה אחת יש בה ברכה גדולה. אדם שלומד טוב את המשניות יש לו שליטה חזקה הן בהבנת המקרא, כל התורה שבכתב, והן בהבנת הגמרא, ומזה יש לו שער פתוח לרדת לעומקה של ההלכה. יש בזה שמחה גדולה ללומדי התורה ונחת רוח לפני השם יתברך".

הגרי"ד גרוסמן ראש מוסדות "מגדל אור": "ע"י לימוד המשניות מתחברים עם הקב"ה, ז"א המשנה נשארת לנצח, בואו נקבל על עצמינו ללמוד יום יום את המשניות שמסודר על כל יום במשך כל השנה ובסוף השנה נזכה לעשות סיום על ששה סדרי משנה".

חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף: "ללמוד משניות בכל יום יש לזה חשיבות עצומה שהאדם מתמצא בכל השטחים של ההלכה, כל התורה כולה, השורש שיש לנו, תלמוד בבלי בא אחרי שיש לנו את המשניות שסידר אותן רבנו הקדוש רבי יהודה הנשיא, ולכן המפעל הגדול של לימוד משנה יומית יש לו חשיבות לכל אחד ואחד מישראל, כולל גם לאברכים בני תורה. אני רוצה לברך את כל אלו העומדים מאחורי היוזמה הגדולה הזאת ללמוד בכל יום משניות, יש בזה גם כן סגולה לעילוי נשמה כי משנה אותיות נשמה".

הרה"ג יגאל כהן ראש מוסדות יביע אומר: "ישנו מיזם אדיר ומיוחד של דף יומי של משניות, כל אחד יכול ללמוד כל יום דף אחד של משניות ובעז"ה לסיים את הש"ס, הצטרפו למיזם ותכתבו לחיים טובים ולשלום לאלתר".

הרה"ג שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים: "מקום המקדש קורא לכולנו לעסוק בלימוד המשנה".

איך מצטרפים?

ישנן כמה אפשרויות להתחבר ללימוד: אופציה א': כתיבת ווטסאפ למספר 052-5340349 שם תהיה אפשרות לקבל את המשנה בקובץ והקלטה יומית של השיעור. אופציה ב': לבעלי טלפונים כשרים ישנה אפשרות להתקשר למספר: 04-3749087 שם ישמיעו את העמוד היומי מידי יום. אופציה ג': להגיע לאחד ממוקדי החלוקה ולקבל ספר בחינם. חלוקת המהדורה המודפסת בבני ברק – רחוב אהרונוביץ 10 מרכז רימונים, משרדי אופטיקה הלפרין. בירושלים – רחוב שמגר 8 קומה ב' דירה 13 משפ' פלוך. בימים א'-ה' בשעות: 10:00-21:00.

השארת תגובה