"מדינות זרות מממנות הגנה למפגיני בלפור"

"מדובר בתופעה חמורה ביותר. האם יעלה על הדעת שמדינת ישראל תממן הגנה לפורעי חוק המפגינים נגד ממשלת גרמניה? האם ממשלת גרמניה הייתה עוברת על כך בשתיקה?"

הפגנה בבלפור
הפגנה בבלפור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"גורמים הממומנים על ידי ממשלות זרות נמצאים במרכז המחלוקת בישראל", כך חשף נציג מכון המחקר NGO Monitor  איתי ראובני בדיון שהתקיים בשדולה למאבק בדה-לגיטימציה בראשות חה"כ אריאל קלנר. כמו כן נחשף כי מדינות זרות מממנות הגנה משפטית למפגינים מול בית ראש הממשלה בבלפור.

בתגובה אמר יו"ר השדולה חה"כ אריאל קלנר: "מדובר בתופעה חמורה ביותר. האם יעלה על הדעת שמדינת ישראל תממן הגנה לפורעי חוק המפגינים נגד ממשלת גרמניה? האם ממשלת גרמניה הייתה עוברת על כך בשתיקה? סוגיית ההתערבות המדינתית הזרה פירושה חתירה תחת ריבונותה של מדינת ישראל. מדינות שונות, שמרביתן מנהלות יחסים דיפלומטים עם ישראל, פועלות לחתור תחת סדר היום בחברה הישראלית תוך התערבות בוטה בשיח הפוליטי והחברתי הפנימי בישראל".

עוד השתתפו בשדולה חברת הכנסת קטי שטרית שדיברה על "המוקד להגנת הפרט" הפועל נגד הריסות בתים של מחבלים. הארגון ממומן במימון ממשלות זרות ומיישם את מדיניותן של הממשלות המתנגדות להריסת בתי מחבלים. חה"כ שטרית ציינה את העובדה שארגוני זכויות אדם רבים נהנים מהטבות מס בשעה שהם מקדמים פעילות חרם ודה-לגיטימציה מתוך שטחה של ישראל במימון מדינתי זר.

דוד בדין ראש המרכז למחקר המזרח התיכון ציין את מעורבותה של המדינה החדשה שנכנסה למעגל המדינות הידידותיות של ישראל – איחוד האמירויות לדבריו: "איחוד האמירויות היא אחת התורמות הגדולות של אונר"א. אונר"א כזכור מקציבה 50% מתקציבה לחינוך בחברה הפלסטינית הרווי בתכנים אנטישמיים. על ממשלת ישראל להכניס להסכמי השלום דרישה לשקיפות ובקרה על התקציב שמפנה איחוד האמירויות בערוץ הזה".

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" הציג את נתוני הכספים המגיעים ממשלות זרות לגורמים אנרכיסטים המטרידים את חיילי צה"ל בזמן פעולה מבצעית. לדבריו: "בכל פעם שהציבור הרחב נחשף לממדי התעמולה והמעורבות הזרה בעניינה הפנימיים של מדינת ישראל, נוצרת אשליה כאילו מדובר רק במסעות הסברה ותו לא. בפועל המימון הזר בישראל מספק הגנה משפטית למחבלים וישנם אנרכיסטיים המתפרנסים מהצקה לחיילי צה"ל בשטח. אותם קיצוניים מקללים ומשפילים את החיילים, משתמשים בחומרים הללו גם לבייש את החיילים ברשתות החברתיות. לא מדובר בתופעה שולית אלא בעסק לכל דבר של הטרדת חיילים. חובתה של הכנסת לעצור את תופעה זו לאלתר".

עוד השתתפו בשדולה חברת הכנסת מיכל קוטלר וונש שדיברה על חשיבות אימוץ הגדרת האנטישמיות של הברית הבינלאומית לזכר השואה (IHRA). בנוסף השתתפו חברי הכנסת עוזי דיין, מיכל שיר, ד"ר אמנון גרוס, ד"ר רועי קיבריק ממכון מתווים, המחזאי והסופר טוביה טננבאום, העיתונאי בן דרור ימיני שדיבר על חשיבות התגייסות השמאל הציוני למאבק בדה-לגיטימציה, מנכ"ל יש"ע יגאל דילמוני, עמרי עטר מנכ"ל אלנט ועוד.

 

2 תגובות
  1. חחחחח

  2. ברור. משונאי ישראל מגיע גם המימון לארגוני הסמול, שדולות הנשים המטורללות, נחשות הקוטל, בצלם (בחיי.. מושג תורני לארגון כפרני..) ועוד רבים ומאוד לא טובים.

השארת תגובה