ראש הממשלה: דו"ח מוטה; הרצוג: צה"ל צבא מוסרי

עם פרסום דו"ח האו"ם המאשים את ישראל בפשעי מלחמה, אמר ראש הממשלה: ישראל מגינה על עצמה מפני ארגון טרור שקורא להשמדתה • הרצוג: "למנוע את הסיבוב הבא"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר פרסום הדו"ח של האו"ם המאשים את ישראל בפשעי מלחמה הגיב ראש הממשלה נתניהו וטען כי הדו"ח מוטה. לדבריו, "הוועדה שכתבה את הדו"ח הזה מונתה על ידי מועצה שקוראת לעצמה "המועצה לזכויות האדם", ובפועל היא עושה הכל חוץ מלדאוג לזכויות האדם. היא התחילה לחקור את האירועים באזור מהיום שלמחרת חטיפת שלושת נערינו שנרצחו, יום אחרי, ולא בכדי, ועל בסיס הנתונים הללו צריך להתייחס גם לממצאיה, למסקנותיה ולהמלצותיה".

"ישראל מגינה על עצמה", הוסיף נתניהו. "ועושה זאת בהתאם לדין הבינלאומי. אנחנו איננו היחידים שאומרים זאת, אף שפרסמנו בשבוע שעבר דו"ח מפורט של אנשי מקצוע שנתן פירוט של הפעולות שלנו בהתאם לדין הבינלאומי, מול טרוריסטים שיורים על אזרחים ומסתתרים מאחורי אזרחים".

"ישראל איננה מבצעת פשעי מלחמה", סיכם נתניהו. "ישראל מגינה על עצמה מפני ארגון טרור שקורא להשמדתה ושמבצע פשעי מלחמה רבים. כל מדינה חפצת חיים הייתה נוהגת כך, אלא אם כן הוועדה מצפה ממדינה שאזרחיה מותקפים באלפי טילים, לשבת בחיבוק ידיים. אנחנו לא נשב ולא ישבנו בחיבוק ידיים. אנחנו נמשיך לפעול בעוצמה ובנחישות נגד כל מי שינסה לפגוע בנו ובאזרחינו, ונעשה זאת בהתאם לדין הבינלאומי."

יו"ר האופוזיציה חבר הכנסת בוז'י הרצוג הגיב לדו"ח ואמר: "אני לא צריך אף דו"ח בינלאומי ואף וועדה כדי לדעת שצה"ל הוא צבא מוסרי. בעוד שאצל החמאס הרג חפים מפשע הוא המטרה העיקרית אני יכול להגיד מניסיוני בישיבות קבינט רבות ששאלת הפגיעה בבלתי מעורבים וחפים מפשע עולה תמיד על השולחן והיא שיקול כבד משקל בהכרעות המבצעיות של ישראל".

לדבריו, "הדבר היחיד שחשוב בהקשר של עזה הוא לעשות הכל כדי למנוע את הסיבוב הבא ולשם כך לתמוך ביוזמה שתביא בהקדם לפירוזה ושיקומה של עזה".

השארת תגובה