סקרים: הליכוד מתחזק, הימין עם 65 מנדטים

כחול לבן ממשיכה לדשדש עם 10 מנדטים בלבד. לעומת זאת, יש עתיד ממשיכה להתחזק עם 20 מנדטים • הפתעת הסקרים: ימינה של נפתלי בנט מתחזקת ל-19 מנדטים

ראש הממשלה בבית חב"ד במומבאי
ראש הממשלה בבית חב"ד במומבאי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מתוצאות סקר שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס ופורסם ביום ראשון בחדשות 13 עולה, כי אם הבחירות היו מתקיימות באותו היום, מפלגת הליכוד הייתה מקבלת 33 מנדטים – זאת לעומת 29 מנדטים שקיבלה בסקר הקודם ו-36 בבחירות שנערכו בחודש מרץ.

כחול לבן ממשיכה לדשדש עם 10 מנדטים בלבד. לעומת זאת, יש עתיד ממשיכה להתחזק עם 20 מנדטים. ימינה נשארת יציבה ולה יש 19 מנדטים – 13 מושבים יותר מהבחירות במרץ.

הרשימה המשותפת מקבלת בסקר רק 12 מנדטים, כשבמערכת הבחירות היא קיבלה 15. ש"ס עם 7 מנדטים – ירידה של שני מנדטים מהבחירות, וכך גם ישראל ביתנו שירדה במנדט אחד לעומת הסקר הקודם ועומדת על 7 מנדטים. יהדות התורה ומרצ קיבלו מספר מנדטים דומה ועומדות על 6 מנדטים.

על פי נתוני הסקר –  גוש הימין: 65 מנדטים, בעוד גוש השמאל-ערבים עומד על 48 מושבים בלבד, ללא ישראל ביתנו.

מתחת לאחוז החסימה נמצאות העבודה של עמיר פרץ שנמחקת לגמרי, גשר של אורלי לוי אבוקסיס וגם דרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר – לא עוברת את אחוז החסימה.

תוצאות הסקר מגיעות על רקע חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות. הנסקרים נשאלו האם הם תומכים בהסכם, על כך 60% ענו כי הם תומכים, 20% השיבו כי אינם תומכים ו-20% ענו כי אינם יודעים.

יש לציין כי 85% ממצביעי השמאל-מרכז תומכים בהסכם, בעוד שמהנשאלים שמתכוונים להצביע לליכוד, ימינה או ישראל ביתנו 59% תומכים. כמו כן, 25% מהעונים שסיפרו כי יצביעו לאחת ממפלגות הימין השיבו כי אינם תומכים בהסכם, בעוד רק 3% ממצביעי כחול לבן, יש עתיד או מרצ ציינו כי אינם תומכים בו.

3 תגובות
  1. צריך ללכת בהקדם לבחירות שכן לא מתקבל על הדעת שכחול לבן עם אשראי של בקושי עשרה מנדטים ינהלו ממשלה שבעצם לא נבחרה רק נרקחה לצורך השעה ושהם גם המקלות בגלגליה ובתמיכה של מיעוט מפגינים מחוללי רעש מדמנה ושנאה.. בחירות יחזירו את השפיות למדינה.

  2. בנט יהיה ראש הממשלה הראשון אני מצביעה לימינה עזבתי את הליכוד נכשלו בגדול בקורונה והרס הכלכלה

  3. אפשר לקחת חלק בסקרים

השארת תגובה