הר המנוחות: טופלו העצים שהפריעו לכהנים

ביוזמת מועצת בתי העלמין ועיריית ירושלים סודרו העצים שהאהילו על הקברים בהר המנוחות

גיזום עצים
גיזום עצים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשבועות האחרונים התקיימה עבודה רחבת היקף בהר המנוחות בירושלים, שנועדה להסדיר את דרכי הגישה לכהנים. האתגר שעמד בפני מבצעי העבודות בפיקוחו של הרב חנוך פרסטר אחראי הלכתי קבורה ארצית, וביוזמת מועצת בתי העלמין והאגף למבני דת בעיריית ירושלים ובשיתוף חברות הקדישא, היה לטפל באופן מקצועי בעצים הגבוהים שהאהילו על הקברים בהר ומנעו עלייה של כהנים לאזורים המותרים בהר. כהנים רבים הביעו את רצונם לעלות ולשפוך שיח, אולם כאמור בשל העצים שהיתמרו לגובה רב, הדבר נמנע מהם.

צוות העובדים שפעל בפיקוחו של הרב חנוך פרסטר אחראי הלכתי קבורה ארצית, השכיל לטפל בעצים באופן שלא יהווה פגיעה אקולוגית מחד ומאידך יאפשר עלייה של כהנים למקום. בתום מבצע מורכב נגזמו ענפים רבים בעצים תוך שמירה על העצים ושלמותם. הטיפול בעצים יצר דרך סלולה לכהנים שיוכלו לשפוך שיח סמוך ונראה לציונים רבים של צדיקי יסוד עולם הטומנים בהר המנוחות.

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו: 'חובתנו לדאוג לשיפור הדרכים בהר, הן לכלל העולים להתפלל ולפקוד את קברי יקיריהם או ציוני הצדיקים הטמונים בהר המנוחות והן לכהנים שרוצים להתפלל באופן המותר. אני שמח שהצוות המקצועי הצליח ליצור דרך מסודרת לכהנים שיוכלו מהיום והלאה לעבור בה בלי חשש'.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: 'אני שמח שאנחנו יכולים לבשר לציבור הכהנים, שכמו עם רשב"י בשעתו שהכשיר את העיר טבריה, כך הצלחנו להכשיר דרך לכהנים בהר המנוחות. זאת בזכות עבודה משותפת ובפיקוח הדוק של הרב חנוך פרסטר אחראי הלכתי קבורה ארצית, שהשכיל למצוא את הדרך שבה הצלחנו להביא לידי גמר ולבשר לציבור הכהנים שמעתה ואילך דרך הכהנים מוכנה וכשרה'.

השארת תגובה