גפני: "הענקת פרס למפעילי תח"צ בשבת – חמורה"

מחר (ג') יתקיים טקס הענקת אותות הגלובוס הירוק במעמד יו"ר הכנסת והשר להגנת הסביבה בכנסת ■ יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב גפני נגד ארגוני הסביבה: "מתן פרס למפעילי תחבורה ציבורית בשבת – החלטה פוליטית חמורה ובלתי מתקבלת על הדעת"

גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ
גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחר, (ג'), ו' תמוז תשע"ה ייערך בכנסת יום הסביבה השנתי,  אותו מארגן "חיים וסביבה" – ארגון הגג של ארגוני הסביבה.

במסגרת היום יערכו דיונים בנושאי סביבה ב-8 מוועדות הכנסת, יערך כינוס חגיגי של ארגוני הסביבה במעמד השר להגנת הסביבה החדש, אבי גבאי וח"כ דב חנין ויתקיים דיון מיוחד במליאת הכנסת. בנוסף, זו הפעם השנייה בה ייערך טקס הענקת אותות "הגלובוס הירוק" של ארגוני הסביבה במסגרת יום הסביבה בכנסת, במעמד יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין והשר להגנת הסביבה. מאות פעילים מעשרות ארגונים סביבתיים מכל רחבי הארץ צפויים להשתתף בדיונים, ולצבוע בירוק את מסדרונות הכנסת.

בין זוכי "הגלובוס הירוק", נמצאים השנה גם מפעילי פרויקט "שבוס", קואופרטיב התחבורה הציבורית בירושלים, הפועל גם בשישי בערב.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני הביע היום את מחאתו מהעובדה שראשי ארגון הגג לאיכות הסביבה, "חיים וסביבה" יעניקו בימים הקרובים פרס למפעילי תחבורה ציבורית בשב"ק, בירושלים.

ח"כ הרב גפני אמר כי מדובר בהחלטה תמוהה, חמורה, ובלתי הגיונית,  אשר גורמת לפוליטיזציה של נושא איכות הסביבה , פוגעת בכל שוחרי איכות הסביבה, ובמאבקי ארגוני הסביבה אשר היה שותף פעיל בהם כל השנים בנושא בניה בחופים, ובכל הנושאים של איכות הסביבה. ח"כ הרב גפני הוסיף כי "ההחלטה הזו חמורה, ומי שקיבל אותה עשה טעות נוראה.  אם חושבים על איכות הסביבה הרי שיש לתת פרס לאלו שלא נוסעים כלל בשבת,  אין ספק שזו החלטה פוליטית לחלוטין אשר אין לה מקום בקרב ארגוני הסביבה.  מתן פרס לנושא זה אשר פוגע בחלקי ציבור רבים המזוהים עם מאבקי ארגוני הסביבה השונים, מהווה פגיעה קשה וטעות חמורה מאד,  ויש לבטל את ההחלטה".

ח"כ הרב גפני אמר עוד כי שוחח בנושא עם יו"ר הכנסת, אשר אמור להשתתף בטקס והביע את מחאתו מהטקס ומהפרס שיינתן למפעילי התחבורה הציבורית בשבת, ולדבריו, יו"ר הכנסת אמר כי לכנסת אין כל קשר לנושא מלבד אירוח הטקס בפועל וכי יו"ר הכנסת אף לא אמור להעניק את הפרס.   "אני מלווה את ארגוני איכות הסביבה עשרות שנים, ושותף למאבקים רבים שלהם,  אני לא זוכר החלטה תמוהה, חמורה ובלתי הגיונית כמו זו שהם קיבלו, ואני מקווה שיחזרו בהם" אמר הרב גפני.

השארת תגובה