הרבנים: מקשיחים הגבלות בחתונות

רבני בני ברק הכריזו על מאבק חסר תקדים: בני 70 ומעלה, ישתתפו בקבלת פנים ובחופה ובמצווה טאנץ בלבד • אישי ציבור הבאים במגע עם אנשים רבים ישתתפו בשמחות רק דרך הטלפון

חתונת קורונה
חתונת קורונה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במכתב תקיף ובלתי מתפשר יוצאים רבני בני ברק הרה"ג חיים צחק אייזיק לנדא והרה"ג שבח צבי רוזנבלט, במאבק לעצירת התפשטות הנגיף באירועים וחתונות וקובעים כללים מחמירים על קיום חתונות בעיר ללא יוצא מן הכלל, שבתות שבע ברכות ושמירה על האוכלוסייה המבוגרת.

חתונות יתקיימו אך ורק בשטחים פתוחים. גם הקרובים ביותר אלו שמעל גיל 70 ומעלה, יצמצמו זמן השתתפותם לקבלת פנים וחופה בלבד ולנוהגים – גם במצווה טאנץ. במידה ויסדרו עבורם שולחן מרוחק ויוסיפו הפרדת מחיצה שקופה, יוכלו לשהות גם בזמן הסעודה.

כמו כן, קובעים רבני ברק כי חל איסור חמור לסייע בכל צורה שהיא לקיים אירועים במוסדות, בבתים פרטיים ושלא על פי הנחיות הבריאות "כי הרבה מהתפרצות החולי ומספר הנדבקים ה"י באו מזה, והיפך מצוה הוא".

כמו כן, מבוגרים, בהם הסבים והסבתות ישתדלו להימנע ככל שניתן מהשתתפות באירועי השמחה בהם חתונות ושבת שבע ברכות.

באשר לאישי ציבור הבאים במגע עם אנשים רבים כמרביצי תורה, רבנים ומלמדים, קובעים רבני ברק כי אל להם להגיע להשתתף בשמחות כלל וישתתפו אך ורק דרך הטלפון.

במכתב נוסף עליו חתומים למעלה מעשרים רבנים בבני ברק ובהם גדולי הדיינים ורבני הקהילות, קוראים הרבנים שלא לקיים חתונות כלל במתחם סגור כי אם במתחמים פתוחים, מאחר וע"פ נתונים התחלואה רואים בבירור שרבים מהנדבקים בנגיף נדבקו באירועי השמחה.

השארת תגובה